Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Тарас живе і промовляє
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    5 Березня 2020 р.

    9 березня виповнюється 206 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби, дорогу служіння рідному народові. Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю.

    5 березня у центральній міській бібліотеці вібулася година розгорнутої книги «Візьми у руки томи Кобзаря»Учні 8-Б класу НВО №5 стали учасниками заходу. Свої найулюбленіші поезії з «Кобзаря» почитали Дмитро Ліщишин, Влад Васільєв, Назар Діхтяр, Анна Кучерява та Артем Скрипка.

    "Вийшло сильно, емоційно, навіть діти добре відчувають те, про що говорить поет. Адже поезія Шевченка – це не просто вірші, це енергія. Це не читання, а – дія, рух, поступ… Його творчість – це його душа, в ньому він був чесним і добрим, ярим і нескінченно багатим",  коментують у книгозбірні. 

      

    А для того, аби побачити, як добре діти знають життя та творчість Тараса Григоровича Шевченка, бібліотекарки підготували вікторину, використавши онлайн-сервіс Kahoot.

    «Час ми провели у незвичній інформаційно-ігровій формі. Щиро вдячні біблотеці», – прокоментував Влад Васільєв, учень.

    P.S. Kahoot  дає змогу брати участь в іграх, створених за допомогою онлайн-сервісу, сприяє спілкуванню та співпраці у колективі, підвищує рівень обізнаності в інформаційно-комунікаційних технологіях, стимулює критичне мислення.

    Олена Фішко, бібліотекар ЦБ

     

    Як небесна блакить немислима без сонця,
    так і великий світ – без жінки...

    Щасливим та водночас трагічним моментам життя Тараса Шевченка присвятили літературно-віртуальний колаж «Жінки в житті Т. Г. Шевченка», який відбувся 5 березня у бібліотеці-філії №13 для учнів 10-А класу НВК №9. 

    Тарас Шевченко, передусім, цінував у жінці духовну красу, обожнював материнство, уславлював вірність і щирість. Жінки і неймовірно світлі почуття до них відіграли доволі значну роль у житті і творчості Шевченка. Історія зберегла імена жінок, які полонили серце Тараса. Доля жінки у творчості Шевченка – це доля його матері, котру передчасно «у могилу нужда положила», трагічна доля найбільшого його кохання – Оксани Коваленко. У поетичних рядках Великого Кобзаря відчуваємо радість кохання і крах надій, невимовний душевний біль. Любовні поезії – сумні, а подекуди й трагічні, як і його доля.

    Учні, переглядаючи презентаційні елементи, послухали розповідь бібліотекарки.  Детальніше ознайомитися з ліричною творчістю Тараса Григоровича їм допомогла книжкова виставка «Вічний, як правда».

    За допомогою Kahoot для учасників влаштували вікторину. "Хлопці й дівчата взяли активну участь у вікторині. Всі дуже спритно відповідали на запитання та намагалися вийти вперед, щоб набрати найвищі бали за відповіді. Це круто", – у бібліотеці описують змагання працівниці. 

    Ганна Недвецька, завідуюча бібліотеки-філії №13

      

    Минуло понад 200 років від дня народження українського Кобзаря. Але кожен березень струменіє спогадами про нього – Тараса Шевченка, поета, художника, борця!

    Для учнів 5-В класу СЗОШ №27 ім. Дмитра Іваха 5 березня провели літературний гейм «Тарас живе і промовляє». Разом із завідуючою бібліотеки-філії №11 діти пригадали найголовніші події із життя Тараса Шевченка.

    А потім... почалася гра: діти навчилися розв’язувати ребуси, були "реставраторами" Шевченкових поезій, відповіли на запитання тесту, відгадали вікторину та анаграми.

    «Я дуже люблю вірші Тараса Шевченка, – розповідає учасник заходу Артур. – Мені було легко розгадувати зашифровані поезії, тому я спочатку зробив завдання своєї команди, а потім допомагав іншим. Сьогодні я навчився розгадувати ребуси, раніше мені ніколи не вдавалося розшифрувати слова».

    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотеки-філії №11

      

    Кобзарю!
    Знов до тебе я приходжу,
    бо ти для мене совість і закон.

    Ліна Костенко

    5 березня учні 8-А класу СЗОШ №22 ім. О. Ольжича завітали до бібліотеки-філії №2 на поетичний клубок «Величний дар Шевченкового слова».

    Передаючи клубок, хлопці та дівчата зачитували один одному вірші з «Кобзаря». Працівники бібліотеки у цей час, звертаючись до учнів, наголосили: «Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу, а його «Кобзар» став символом сумління нашого часу».  

    Під час заходу юні відвідувачі переглянули відео «Обличчя української історії. Тарас Шевченко», а також послухали пісню «Думи мої, думи» та аудіозапис декламування «Заповіту» у виконанні Богдана Ступки. Працівники бібліотеки оформили книжкову виставку «Кобзар» – найволелюбніша книга усіх часів».

    А яким постав в уяві Т. Шевченко, дала відповідь дидактична гра «Характеристика Т. Г. Шевченка»Підсумком заходу став тест, котрий визначив кращого знавця життя і творчості Т. Шевченка. Його учасники проходити через Kahoot – онлайн-сервіс для створення вікторин, дидактичних ігор та тестів. Переможців чекав сюрприз – відмінні оцінки з української літератури.

    Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотеки-філії №2

      

    Шевченко – людина-символ, Кобзар, співець та майстер пензля України. Його творчість  на всі часи і покоління.

    5 березня на музично-поетичний екскурс «Шевченко з дитинства» до бібліотеки-філії №8 завітали учні 4-Д класу НВО 28. Колись Тарас був таким же маленьким та допитливим, цікавився всім навкруги, досліджував світ, малював, писав вірші. Діти послухали поезії, переглядали відеоматеріали та насолоджувалися музичними творами у виконанні вихованців ДМШ №3 Бойко Марії та Сапуги Артема.

    "Цей захід допоміг відкрити Тараса не лише як великого поета й художника, а й як звичайну людину. У його дитинстві були свої радості й печалі, спілкування й ігри з братами та сестрами, друзями. Шевченко актуальний і зрозумілий для кожного, у різному віці" коментують учасники.

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотеки-філії № 8 


    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Новинки у світі літератури

    Книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади одержали 347 новесеньких книг! Для читачів бібліотек видання придбало місто.

    Багато цікавих видань нещодавно надійшло й від дарувальників — користувачів та авторів. 

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр