Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Дія. Цифрова освіта»: як проєкт реалізовують міські бібліотеки Хмельницького
  Світлана Сінькова, завідуюча методично-бібліографічного відділу
  10 Березня 2020 р.

  Від 21 січня 2020 року у всіх бібліотеках-філіях Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи можна пройти онлайн-навчання з цифрової грамотності. Це можливо завдяки проєкту «Дія. Цифрова освіта», який нещодавно стартував у всій Україні. Він націлений на підвищення цифрової грамотності громадян. Мета проєкту – за три роки навчити цифровій грамотності шість мільйонів українців.

  За майже уже два місяці навчатися виявили бажання більше сотні хмельничан. Здебільшого, люди старшого віку. Наприклад, у центральній бібліотеці міста щовівторка о 12:00 розпочинаються такі навчання. Вже організувалася ціла група постійних відвідувачів. Варто зазначити, що ця група збільшується. «Учні» знайомляться, спілкуються, діляться своїми враженнями та уміннями. «Разом навчаємось, разом розв’язуємо тестові завдання, разом радіємо першим перемогам», – ділиться враженнями учасниця навчальних заходів Марія Корнієнко.

  Дехто хоче індивідуально проходити навчання, комусь потрібен супровід і допомога бібліотекаря-консультанта, адже після кожної навчальної серії учасник повинен пройти тестування. А працівники книгозбірень із задоволенням надають таку консультаційну допомогу. «Перший серіал – це базові цифрові навички для початківців. Він навчає впевнено користуватися смартфоном, комп’ютером, планшетом. Також у ньому розповідається, що таке “пошуковик”, як самостійно налаштувати свій ґаджет, знайти потрібну інформацію і зробити закладку, переглянути історію своїх запитів», – розповідає головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів центральної бібліотеки Олена Фішко.

  Бібліотеки міста мають чималий досвід навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності, використання онлайн-сервісів та сучасних каналів цифрової комунікації. А з моменту старту освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта» вони стали амбасадорами цифрової грамотності. Адже саме у бібліотеках є всі можливості для навчання. Це і технічне забезпечення – комп’ютери та швидкісний Інтернет, але головне те, що бібліотекарі й самі постійно навчаються, удосконалюють свої знання та вміння, аби навчати  потім відвідувачів.

  Зараз на платформі доступними є 4 освітні серіали – базовий серіал з цифрової грамотності, що складається з трьох сезонів, серіал для вчителів, серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей» і курс з мобільної грамотності «Смартфон для батьків».

  Згодом будуть з’являтися нові. Сервіс діє цілодобово і не має жодних обмежень у використанні.


  Участь у святковій театралізованій ході до Дня міста
  Участь у святковій театралізованій ході до Дня міста
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у першому кварталі 2020 року

  Пропонуємо ознайомитись із книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр