Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день дитячої книги
  Підготувала Галина Єсюніна, завідуюча відділом ІТ та ЕР
  2 Квітня 2020 р.

  … Дитячі книжки мають дивовижну силу, що сприяє великому бажанню і здатності бути. Вони дають дітям сміливість жити. Велике проявляється у маленькому і ми відтворюємо це у дитячих книжках.  Книжка — це таємниця, в якій можна знайти щось невідоме, те, що лежить за межами досяжності!   
                                                                                              Інес Зандер

  2 квітня, у день народження всесвітньо відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена, відзначається Міжнародний день дитячої книги.

  Започаткувала це свято у 1967 році Міжнародна рада з дитячої та юнацькї книги (International Board on Books for Young People, IBBY) – найвпливовіша неприбуткова організація у Швейцарії, метою якої є пропагування книг для дітей.

  Кожні два роки вона створює IBBY Honour List (Почесний список IBBY) – перелік нещодавно виданих книг для дітей, де відзначають найкращих письменників, ілюстраторів та перекладачів з країн-членів IBBY. Почесний список є одним із найпоширенішх та найефективних способів досягнення мети організації – сприяти міжнародному порозумінню через дитячу літературу.

  Найважливішими критеріями відбору є те, щоб книги репрезентували найкраще в дитячій літературі країни та щоб підходили для публікації у всьому світі. Вибір забезпечує розуміння різноманітних культурних, політичних та соціальних умов, в яких живуть і ростуть діти, і їх можна використовувати всім, хто займається розробкою освітніх і літературних програм та виданням ініціатив для розробки зразкових "міжнародних" колекцій.

  У 2018 році три українських автори потрапили у IBBY Honour List: письменник Володимир Рутківський за твір «Гості на мітлі»; художник Владислав Єрко – за ілюстрації до книги «Маленький принц»; Галина Кирпа – за переклад повісті Ульфа Старка «Диваки і зануди» (Повний IBBY Honor List 2018 року).

  Постійні колекції книг IBBY Honor List зберігаються в Мюнхені, Цюріху, Братиславі, Санкт-Петербурзі, Токіо, Куала-Лумпурі, Тусоні і до 2014 року в Еванстоні.

  Зазвичай у багатьох країнах цього дня проводять різноманітні конкурси, виставки та фестивалі, присвячені найкращим дитячим книгам. Крім того, щороку одна з країн-учасниць IBBY вирішує, якою буде провідна тема дня і запрошує свого письменника чи письменницю для написання звернення до дітей світу, а також ілюстратора, котрий створює відповідний плакат.

  Цей день – чудова нагода привітати дитячих письменників, ілюстраторів та перекладачів зі святом, а батькам – додатковий привід почитати дитині або подарувати гарну книгу. Вітаємо усіх зі святом!


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр