Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день підсніжника
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  17 Квітня 2020 р.

  19 квітня Міжнародний день підсніжника (The Day of Snowdrop). Уперше свято тендітного провісника весни почали відзначати в Англії у 1984 році. У Сполученому Королівстві цвітіння перших квітів припадає на середину квітня, тому символізує перемогу тепла над холодом, прихід весни та оновлення природи. Англійці вважають, що висаджені навколо будинку підсніжники захищають оселю від злих духів та вселяють надію на краще майбутнє. Подібно до того, як голландці приділяють багато уваги вирощуванню тюльпанів, так само британці плекають підсніжники.

  У кожній країні цю ніжну квітку називають по-різному: англійці – сніжною краплею – (snowdrop), чехи – сніжинкою (sn??enka), а німці сніжним дзвіночком – (Schneeglöckchen), французи – "perceneige" – "тим, хто пронизує сніг". Латинська назва підсніжника – Galanthus, що означає "молочна квітка".

  Ця рослина відома ще з I тисячоліття, її шанували як символ чистоти. Знайомий кожному Підсніжник білосніжний поширений від Піренеїв до Дніпра. Здається, що всі підсніжники однакові, проте у всьому світі існує більше 80 видів цієї квітки. До речі, у 2011 році цибулина рідкісного підсніжника, квітка якого не має звичайних для інших видів вкраплень зеленого, була продана на аукціоні за 350 фунтів стерлінгів, а в 2012 році цибулина, цвіт якої має жовті вкраплення, придбана за 725 фунтів стерлінгів.

  Геологи помітили, що там, де в ґрунті є багато марганцю, виростають підсніжники червоного кольору.

  Те, що це чудове весняне творіння природи ховається під снігом, уже огортає образ підсніжника загадками й таємницями. Існує багато легенд, пов’язаних із цією рослиною. В одній із них розповідається, як уся природа вибирала вбрання для карнавалу, але снігові ніхто не хотів допомогти із костюмом. Тільки один підсніжник, не роздумуючи, прикрив його своїм плащем. Вони довго кружляли разом у танці, здружилися настільки, що залишилися нерозлучними.

  Як бачимо, найперша весняна квітка усоблює мужність і ніжність. Вона є рідкісною в всьому світі, тому й занесена до Червоної книги.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки для читання

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр