Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день благодійності
  Ольга Войтюк, бібліотекарка ЦБ
  7 Вересня 2020 р.

  5 вересня відзначають Міжнародний день благодійності, встановлений резолюцією Генасамблеї ООН від 7 березня 2013 року. Організувати таке свято запропонувала Угорщина. Саму дату обрали не випадково: вона присвячена пам’яті Терези Калькуттської – місіонерки Римо-католицької церкви, відомої своїм подвижництвом у справах доброчинності, лауреатки Нобелівської премії миру 1979 року «За допомогу стражденному людству». Таким чином у світі хочуть нагадати про важливість благодійності та волонтерської діяльності.

  Щорічно визначають World Giving Index – це рейтинг благодійності, який складає британська благодійна організація Charities Aid Foundation. Це дослідження, що базується на даних опитувань всесвітньої компанії Gallup World View. Участь у ньому беруть понад 150 тисяч респондентів із 153 країн світу. Кожна країна отримує певне місце у рейтингу з урахуванням кількості пожертвувань приватними особами грошей благодійним організаціям, роботи приватних осіб як волонтерів та надання громадянами допомоги незнайомим людям, які її потребують.

  За Всесвітнім індексом благодійності найчастіше незнайомцям допомагають у Ліберії (77%), а найрідше – у Японії (24%); найбільше коштів жертвують у М’янмі (81%), а найменше – у Грузії (6%); найбільше часу на волонтерство витрачають у Шрі-Ланці (46%), а найменше – у Китаї (5%). За результатами десятилітніх досліджень чоловіки та жінки в середньому однаково допомагають фінансово, але чоловіки на 3% більше допомагають незнайомцям та на 3% більше приділяють часу на волонтерство, причому найчастіше незнайомцям на вулицях допомагають люди у віці від 30 до 49 років (50%).

  У світі привертають увагу до доброчинності, організовуючи різноманітні акції. Наприклад, в Англії щороку проводять «День джинсів» («Jeans for Genes» – дослівний переклад «Джинси для генів»). Акція спямована на збір коштів для дітей з генетичними відхиленнями. Кожен англієць, що одягнув джинси у цей день, жертвує 1-2 фунти на рахунок благодійної організації.

  Українське меценатство має досить давню історію, починаючи з часів Київської Русі. Протягом багатьох століть центрами соціальної допомоги старим, убогим і хворим були церкви і монастирі. Князь Володимир Статутом 996 р. офіційно зобов'язав духовенство займатися громадським піклуванням, визначивши десятину на утримання монастирів, церков, богоділень і лікарень. Сам князь був для народу зразком співчуття і «справжнім батьком бідних».

  У сучасній Україні сфера благодійності регулюється ЗУ «Про благодійну діяльність та благодійні організації», який визначає «загальні принципи благодійної діяльності, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму та милосердя, забезпечує сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій». За результатами досліджень, Україна за відсотком допомоги незнайомцям посіла 111 місце (35%), за пожертвуваннями – 90 місце (18%), за виділеним для волонтерства часом – 62 місце (19%).

  Благодійність – одне із найпоширеніших та найблагородніших явищ сьогодення. Добрі справи потрібні не тільки тим, кому ми допомагаємо, але й нам самим, оскільки,  підтримуючи екологічні організації, зберігаємо планету для себе і своїх дітей, допомагаючи хворим, стаємо прикладом для своїх рідних, виховуємо свідомих громадян.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Серія для дітей

  Серія "Детективчик" заснована в 2011 році видавництвом "Національний книжковий проект".
  Для середнього шкільного віку.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр