Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Бібліотеки відзначають Міжнародний день рідної мови
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  19 Лютого 2021 р.

  З нагоди Міжнародного дня рідної мови 18 лютого філія №4 провела мовознавчий турнір «Слово наше рідне – слово українське!». Стати учасниками змагання бібліотекарки запросили учнів 4-Б класу ЗОШ №8.

  Подію розпочали презентацією «І сонцем свято засіяло», котра продемонструвала школярикам довгий історичний шлях, який пройшла  наша мова, аби стати такою милозвучною, красивою та досконалою, якою вона є зараз.

  Далі ж розпочався ярмарок літературних розваг, який складався із різних-різних завдань:

  • «Юний ерудит»,
  • «Доповніть віршик»,
  • «Числові ребуси»,
  • «Жартівлива вікторина»,
  • «Завершіть прислів’я!»,
  • «Відгадайте загадки» та інших.

  У рамках бібліотечної події працівниці книгозбірні оформили для відвідувачів книжкову виставку «Мова народу – його святиня».

  Організаторки заходу впевнені, що під час мовознавчого турніру діти переконалися, що українську мову потрібно любити, шанувати й спілкуватися нею, бо вона найцінніше надбання українського народу.

  Вікторія Мітрофанова,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №4

    

  21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковане в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видано розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

  З метою вшанування нашої рідної української мови працівниці бібліотеки-філії №11 для учнів 7-А класу СЗОШ №27 імені Дмитра Іваха  провели мовну ігротеку «Злітайтеся, слова чарівні!». Учасники із великим азартом:

  • розшифровували заховані числа, щоб виконати приклади;
  • шукали відповідники в українській мові словам-суржикам;
  • розфарбовували малюнки за запропонованими літерами.

  Команда дівчат креативно підійшла до виконання завдання «Антисуржик»: кожне слово, яке вони знаходили у таблиці, розмальовували іншим кольором, тому наприкінці в них вийшла різнокольорова мовна палітра.

  Учасниця заходу Аня:
  «Коли нам роздали листочки із літерами, і ми мали зафарбувати не всі, а тільки деякі, то мені спочатку це здалося трішки по-дитячому. Але потім мене це настільки захопило, що наприкінці в мене вийшов милий зелений динозаврик. Також мене здивувало завдання, під час якого ми знаходили у словах числа. Я навіть ніколи не задумувалася, що такі звичайні слова, як: «підвал», «електрик», «столиця», «листок», «історія» – у собі приховують цифри. Тому кожне завдання було дуже оригінальним і цікавим водночас».

  Учасник заходу Ярослав:
  «При виконанні вправи «Антисуржик» ми мали пригадати слова в українській мові, які замінюють суржикові слова, але наша команда хлопців вирішила виконати це завданням іншим шляхом. У таблиці ми знаходили слова, а потім уже до них підбирали суржик, який їм відповідає серед запропонованих, тобто виконали завдання навпаки, підійшли до цієї проблеми з іншого боку. І нам так було легше і простіше».

  Алла Глива,
  завідуюча бібліотеки-філії №11

  Бібліотека-філія №8 спільно з НВО №28 та Хмельницькою дитячою музичною школою №3 організувала мовну карусель «Від абетки до словника». На подію завітали учні 4-Ж класу НВО №28. Діти мали намір дізнатися щось нове про таку знайому їм мову, якою вони спілкуються кожен день. Школярам бібліотекарки спочатку розповіли цікаві факти та незвичні риси, які властиві деяким мовам світу, а опісля виокремили ті, котрі притаманні саме українській мові.

  Необхідний колорит заходу забезпечило музичне доповнення. Вихованець ДМШ №3 Артем Сапуга виконав народну пісню «Ой служив я в пана…», поєднуючи спів з грою на українському національному інструменті – бандурі.

  «Дітям було справді цікаво, адже мова – це такий засіб комунікації, який таїть в собі багато чого незвичайного. Учні багато чому були вражені. А ще продемонстрували неабиякі знання рідної мови, виконуючи завдання веселих конкурсів. Радість учасників, їхнє бажання продовжувати сумлінно навчатися та гордість за свою рідну мову – саме це стало основними досягненнями мовної каруселі», – відзначають бібліотекарки філії №8.  

  Людмила Дуда,
  завідуюча бібліотеки-філії №8


  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у першому кварталі 2019 року

  Пропонуємо ознайомитись із новими книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за Державною програмою «Українська книга».

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр