Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!»
  Зоя Боєва, редактор ЦБ
  30 Січня 2014 р.

  2014 – рік особливий для України, рік ювілейний. Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради затверджено ряд заходів з відзначення у місті 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

  30 січня у центральній міській бібліотеці відбувся один із перших запланованих заходів, організований управлінням культури і туризму спільно з управлінням освіти та Хмельницьким міським Товариством української мови ім. Тараса Шевченка «Просвіта». Це персоніфікована презентація книги «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!»

  Неймовірна атмосфера панувала сьогодні, в передостанній день січня, у читальному залі бібліотеки. Усе товариство: бібліотекарі шкільних та міських бібліотек, вчителі української мови та літератури перенеслися із сьогодення в минуле в епоху Тараса Григоровича Шевченка.

  Шевченко жив серед різних людей і був своєрідним магнітом. Він притягував до себе хороших людей, які любили, підтримували та поважали його, пропагували його творчість, в якій так жагуче відстоювалися інтереси народу та України в цілому. Його «Кобзар» – українська Біблія, настільна книга кожного українця, оскільки актуальна як для сучасного, так і майбутнього покоління. І міська «Просвіта» у своєму 47-му виданні «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!», ввела читачів – цінителів таланту митця, у коло Шевченкових друзів, розповіла про їхні стосунки у різні періоди життя Кобзаря, пролила світло на деякі факти його життєвих сторінок.

  У Шевченка було досить багато друзів, та саме дружбою десятьох із них він дорожив найбільше. Всі вони ввійшли у видання, яке представили увазі присутніх голова міської «Просвіти» Зоя Олександрівна Діденко та молоді юнаки у вишиванках. Саме вони допомогли мандрувати сторінками книги та епохою митця. Хлопці легко перевтілилися і представляли друзів Тараса Григоровича: Олексій Папаш, учень 9-А класу НВК №9, представляв Григорія Честахівського та Андрія Козачковського; Михайло Сав’юк, учень 11-А класу НВО №5 ім. Сергія Єфремова, – Івана Сошенка та Василя Тарновського; Андрій Бліндер, учень 11-Б класу НВК №10, – Євгена Гребінку та Якова Кухаренка; Іван Варава, учень 11-А класу СЗОШ №1, – Осипа Бодянського; Гнат Лесів, учень 11-А класу СЗОШ №1, – братів Лазаревських (Івана, Федора та Олександра); а про Івана Гудовського та Михайла Щепкіна розповіла відповідальний секретар міської «Просвіти» Тетяна Василівна Мосійчук, яка є одним із упорядників книги.

  Хлопці по-справжньому схвилювали тією «нелицемірною дружбою» усю благодатну публіку, яка, натхненна чудотворним словом Генія, спогадами про нього, творитиме гарні справи.

  Відтепер книга «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!» є в усіх бібліотеках та школах міста.


  Маленький читач філії №12
  Маленький читач філії №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Зустрічаємо Новорічні свята з новими книгами!

  Пропонуємо Вашій увазі нові книги, які надійшли до бібліотек ЦБС за останні два місяці. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр