2014 – рік особливий для України, рік ювілейний. Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради затверджено ряд заходів з відзначення у місті 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.
30 січня у центральній міській бібліотеці відбувся один із перших запланованих заходів, організований управлінням культури і туризму спільно з управлінням освіти та Хмельницьким міським Товариством української мови ім. Тараса Шевченка «Просвіта». Це персоніфікована презентація книги «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!»
Неймовірна атмосфера панувала сьогодні, в передостанній день січня, у читальному залі бібліотеки. Усе товариство: бібліотекарі шкільних та міських бібліотек, вчителі української мови та літератури перенеслися із сьогодення в минуле в епоху Тараса Григоровича Шевченка.
Шевченко жив серед різних людей і був своєрідним магнітом. Він притягував до себе хороших людей, які любили, підтримували та поважали його, пропагували його творчість, в якій так жагуче відстоювалися інтереси народу та України в цілому. Його «Кобзар» – українська Біблія, настільна книга кожного українця, оскільки актуальна як для сучасного, так і майбутнього покоління. І міська «Просвіта» у своєму 47-му виданні «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!», ввела читачів – цінителів таланту митця, у коло Шевченкових друзів, розповіла про їхні стосунки у різні періоди життя Кобзаря, пролила світло на деякі факти його життєвих сторінок.
У Шевченка було досить багато друзів, та саме дружбою десятьох із них він дорожив найбільше. Всі вони ввійшли у видання, яке представили увазі присутніх голова міської «Просвіти» Зоя Олександрівна Діденко та молоді юнаки у вишиванках. Саме вони допомогли мандрувати сторінками книги та епохою митця. Хлопці легко перевтілилися і представляли друзів Тараса Григоровича: Олексій Папаш, учень 9-А класу НВК №9, представляв Григорія Честахівського та Андрія Козачковського; Михайло Сав’юк, учень 11-А класу НВО №5 ім. Сергія Єфремова, – Івана Сошенка та Василя Тарновського; Андрій Бліндер, учень 11-Б класу НВК №10, – Євгена Гребінку та Якова Кухаренка; Іван Варава, учень 11-А класу СЗОШ №1, – Осипа Бодянського; Гнат Лесів, учень 11-А класу СЗОШ №1, – братів Лазаревських (Івана, Федора та Олександра); а про Івана Гудовського та Михайла Щепкіна розповіла відповідальний секретар міської «Просвіти» Тетяна Василівна Мосійчук, яка є одним із упорядників книги.
Хлопці по-справжньому схвилювали тією «нелицемірною дружбою» усю благодатну публіку, яка, натхненна чудотворним словом Генія, спогадами про нього, творитиме гарні справи.
Відтепер книга «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!» є в усіх бібліотеках та школах міста.
|