Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  День апостолів Петра і Павла
  Ольга Войтюк, бібліотекар центральної публічної бібліотеки
  9 Липня 2021 р.

  Свято на честь апостолів Петра і Павла, які проповідували християнство по всьому світу, відзначають 29 червня.
   
  Обидва вони прийняли мученицьку смерть за віру з різницею в один рік. Саму ж появу свята пов'язують із днем перенесення мощів святих у Римі, яке відбулося 29 червня 258 року. Свято стало одним із найвідоміших християнських, коли у 324 році за часів імператора Костянтина у Римі та Константинополі побудували перші храми на честь Петра і Павла. Слов'яни почали вшановувати день пам'яті апостолів відразу після Хрещення Русі. Першу ікону цих святих у Київську Русь привіз князь Володимир. Потім цю ікону подарували Новгородському Софійському собору, у якому збереглися фрески XI століття із зображенням апостола Петра.
   
  Апостол Петро, що спочатку мав ім’я Симон, був сином рибалки Іони з Віфсаїди Галілейської і братом апостола Андрія Первозванного. Він мав сильний характер, був рішучим і самовідданим у переконаннях, тому й назвали його Каменем (Петром).  Він бачив Преображення Христа, першим під час шляху Ісуса на Голгофу визнав, що Той є Сином Божим. Під час арешту Спасителя тричі, коли люди запитували, із ким він прийшов до будинку патріарха, Петро відрікався і не хотів визнавати, що із Христом. Своє триразове зречення напередодні розп'яття апостол омив гіркими сльозами каяття. Цей гріх святому був прощений, згодом він очолив першохристиянську громаду, самовіддано працюючи на ниві просвітництва. У Римі шістдесятисемирічний апостол Петро прийняв мученицьку смерть.
   
  Апостол Павло не був учнем Христа під час Його земного життя. Савл (так звали Павла до того, як він почав проповідувати вчення Христа) був гонителем християн. Він народився в Малій Азії, здобув освіту в Єрусалимі та отримав владу офіційно переслідувати християн навіть за межами Палестини. На шляху в Дамаск майбутнього апостола осяяло яскраве світло, від якого Савл осліп і впав на землю. Він почув голос Христа: “Савле, Савле! Чому ти гониш Мене?” Він сказав: “Хто Ти, Господи?” Господь же каже: “Я – Ісус, Якого ти гониш. Тяжко тобі йти проти рожна”. Він із трепетом і жахом сказав: “Господи, що повелиш мені робити?” Господь наказав йому йти в Дамаск, де на третій день його хрестили. Під час занурення у воду до Савла повернувся зір. Із цього часу він почав проповідувати християнство. Перша його подорож тривала із 45 по 51 рік. Апостоли пройшли весь острів Кіпр, у цей період Савла стали називати Павлом. Разом зі святим Варнавою він заснував християнські громади в декількох містах Малої Азії. Апостол Павло написав 14 послань, які  увійшли у Новий Заповіт. Недалеко від Риму святий у віці 67 років загинув, прийнявши мученицьку смерть.
   
   
  Апостоли Петро й Павло  два великих світила віри, саме через них в основному християнство розповсюдилось по всьому світу. День першоверховних апостолів – велике церковне свято. Напередодні його християни традиційно дотримуються посту, суть якого полягає у підготовці до дня пам’яті святих. 
   
  Це свято вважалося святом рибалок, адже до покликання на апостольське служіння Петро був рибалкою. Цього дня закінчувався весняний і починався річний рибальський сезон, тому до святого зверталися із молитвами, просячи допомоги у рибальському промислі. 

  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо

  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо.

  Багато нових, цікавих, пізнавальних книг та літератури для дозвілля надійшло до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр