Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Зашифроване місто: знайди таємний код
  Адміністрація ЦБС
  13 Вересня 2021 р.

  13 вересня розпочався Хмельницький міський літературний фестиваль «СЛОВО ЄДНАЄ – 2021!». Першим заходом цьгогорічного фесту став літературний квест «Зашифроване місто: знайди таємний код». Провела захід центральна публічна бібліотека. Учасниками події стали вихованці гімназії № 2 міста Хмельницького.

  Як і годиться, під час квесту учасники:

  • розгадували різні загадки,
  • розкривали таємниці,
  • відповідали на питання,
  • складали пазли,
  • згенеровували самостійно ребуси,
  • відгадували зашифровані слова та багато іншого.

  На початку квесту учасникам у центральній публічній бібліотеці, яка і була першою «станцією», дали спеціальну карту, у якій було вказано місця наступних локацій, без назв. Їх вони вже мали знайти самостійно.

  Всі локації, які довелося відвідати дітям, аби виконати завдання квесту, розміщені в центральній частині нашого міста. Серед них були такі: «Музейний комплекс історії та культури міста», «Просвіта», «Художня школа», «Кінотеатр Шевченка», «Сквер Шевченка», «Літературний музей», «Музей історії міста», «Музична школа», «Монотеатр «Кут». На кожному етапі на дітей чекали завдання, що жодного разу не повторювалися по своєму типу чи способу знаходження відгадок.

  Учасник квесту Олександр Дунчик розповів: «Раніше всі сиділи і читали лекції. Лекції наразі нашій молоді не цікаві. Тому я вважаю, що використання таких гарних квестових способів пізнавання міста доволі класно».

  З атрибутами, зібраними на локаціях квесту, старшокласники повернулися до центральної публічної бібліотеки. Тут їм вручили останній код та «розшифровку», з допомогою якої діти розгадали всі коди та знайшли відгадку квесту, якою і була назва літературного фестивалю – «Слово єднає!».

  Також за кількістю наліпок, отриманих під час розгадування завдань,  визначили «Найактивнішого шукача коду». Його та інших учасників квесту організатори нагородили.

  Детально про подію у фейсбуку розповіла Тетяна Венгрова, завідуюча методично-бібліографічного відділу ЦБС, який безпосередньо і займався організацією квесту: «По зашифрованій карті від локації до локації по центру міста пересувалися 12 учасників квесту (Оксана Степанова та учні гімназії №2). Дві години тривали пошуки зашифрованого коду. У центральній публічній бібліотеці учасники отримали інструкції і розгадали місцезнаходження першої локації  музейного комплексу історії та культури міста. Наступна зупинка відбулася в Народному домі "Просвіта", де шукачів пригод зустріла гостинна господиня  Зоя Олександрівна Діденко. Біля художньої школи дітей чекало наступне завдання (намалювати картину шляхом об'єднання пронумерованих крапок). Діти зразу вгадали, що на картині зображено скульптуру Миколи Мазура "Ангел Скорботи". Біля кінотеатру Шевченка, в сквері, наших гравців зустріла знімальна група. Журналісти взяли в дітей та організаторів інтерв'ю та зняли на камеру завдання квесту. У літературному музеї міста дітей чекало завдання – розгадати твори детектора музею, знаменитого подільського письменника Василя Горбатюка. В музеї історії міста учасники квесту шукали і знайшли аж 8 зображень Богдана Хмельницького. Біля музичної школи розклали зображення композиторів у конверти з країнами, де вони народилися. Останню частинку коду діти отримали біля монотеатру "Кут". Повернувшись у бібліотеку, учасники квесту отримали ключ до шрифту і розгадали зашифрований код "Слово єднає"».

  «Це вже не перший квест, який влаштовує центральна публічна бібліотека. Практика показує, що подібні заходи вдало згуртовують дитячі колективи, змушують їх думати, розвивають уяву та широкий кругозір. Сьогоднішній квест найперше стосувався літературного життя нашого міста, адже він відбувався в рамках фестивалю. Також ми ним пропонували учасникам цікавитися й історією Хмельницького, аби ті події, які відбувалися у місті, ті, люди, які стали тут визначними, були для них впізнаваними» прокоментувала методистка ЦБС Іванна Білик.


  Читачі філії №4
  Читачі філії №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2016 р.

  За останні місяці 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1657 примірників нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр