Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Твоє цілуючи ім’я»
  Зоя Боєва, редактор ЦБ
  17 Лютого 2014 р.

  Саме таку романтичну назву мав творчий поетичний вечір подільського поета-лірика Віталія Міхалевського.

  А відбувся він 13 лютого, якраз напередодні свята закоханих – Дня святого Валентина, у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури та мистецтва. На вечір були запрошені бібліотекарі міських бібліотек, які мали нагоду насолоджуватися заходом.

  Упродовж всього видовищного дійства звучали щирі, задушевні вірші, присвячені її величності Жінці, найсвятішому почуттю – Коханню.

  Віталій Міхалевський – доцент кафедри інформаційних технологій Хмельницького національного університету, кандидат фізико-математичних наук. Каже, що поезію любить так само, як математику. Хоча поезією почав займатися у зрілому віці, та успіхів досяг немалих. Підтвердженням цьому – поетичні пристрасті та музичні інтерпретації, що вирували на вечорі. Шукайте жінку (cherchez la femme – як кажуть французи) – такий заклик завжди був одним із основних складових не тільки сімейних чи побутових сюжетів, а навіть подій державного чи світового масштабу. «Чого хоче жінка?», «Шукайте жінку», «Стріла амура»… В цих та й в інших віршах поет шукає відповіді на одвічні питання відносин чоловіка та жінки і зізнається, що йому, як і іншим майстрам слова та філософам, так і не вдалося їх розгадати. Але ці пошуки роблять кожного чоловіка більш мужнім, більш щирим, більш справжнім.

  Пан Віталій стверджує, що йому цікаво писати не просто про жінку, а про подію, ситуацію, явище чи поняття, що пов’язані або ж асоціюються з жінкою, або ж з її іменем. І все почалося з того, що він, як лірик, написав про Віру, Надію, Любов, Софію. А потім з’явилися вірші, присвячені не конкретним особам, а іменам, – Єва, Світланка, Вікторія, Леся, Лідія, Вероніка, Рая…

  Особливого шарму поезії Міхалевського набувають у авторському виконанні. Ліризмом і шляхетністю вразив Віталій Цезарійович тих, хто прийшов послухати його вірші, наповнив їх душі найсвітлішими почуттями.

  На вечорі поета вітали та виконували пісні на його вірші бард Леонід Мазур, дует «Калинонька» у складі Оксани Малінковської та Наталії Фараон, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Наталія Каськова, заслужені артисти України Володимир Смотритель, Фатіма Чергіндзія.

  Запам’яталися цікаві, самобутні виступи студентського літературного театру «Глорія» Хмельницького національного університету (директор театру – Микола Сав’юк, художній керівник – Таїсія Коваль). Студенти-філологи та артисти театру подарували присутнім літературно-мистецьку композицію за творами В. Міхалевського – вірш «Нема часу» у виконанні Лесі Євсюкової та Олександра Брягіна (гітара), триптих «Вона і він» (його виконали Катерина Волошина – президент поетичного клубу «РОСА» Хмельницького національного університету та автор Віталій Міхалевський). Гарного настрою присутнім додав виступ скрипаля Антона Вараниці – переможця міжнародних та всеукраїнських фестивалів.

  Варто віддати належне ведучій вечора – журналістці ХОДТРК «Поділля-центр» Оксані Радушинській, котра зі своїми обов’язками справилася блискуче.

  А під завісу заходу за вагому творчу діяльність, популяризацію українського поетичного слова та активну співпрацю поету-лірику Віталію Міхалевському вручили подяку Хмельницького обласного навчально-методичного центру культури та мистецтва.


  На Всеукраїнському параді вишиванок
  На Всеукраїнському параді вишиванок
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Хочемо поділитись книжковими новинками

  Хочемо поділитись книжковими новинками бібліотек Хмельницької міської ЦБС, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр