Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  У книгозбірні презентували «Південний Буг, №№ 7-8»
  Адміністрація ЦБС
  23 Вересня 2021 р.

  23 вересня в центральній публічній бібліотеці представили літературно-публіцистичний альманах «ПІВДЕННИЙ БУГ, №№ 7-8». Його приурочено до 30-річчя відновлення Незалежності України, 590-річчя першої писемної згадки про м. Хмельницький (Плоскирів, Проскурів) та 30-річчя з часу створення НСПУ. Захід пройшов у рамках Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає – 2021!».

  Редактори-упорядники альманаху «ПІВДЕННИЙ БУГ, №№ 7-8» – Василь Горбатюк, Петро Маліш, Віталій Міхалевський. Вони розповіли, що підбір матеріалів здійснювався впродовж трьох місяців. Тематика альманаху традиційна і широка. Крім прози та поезії, відзначають ще й дослідження та матеріали краєзнавчого характеру. Цей випуск альманаху вийшов найбільш об’ємним – 304 сторінки, на яких свої твори представили 53 автори.

  На перших сторінках альманаху розміщено статтю голови Хмельницької обласної організації НСПУ Петра Маліша «Скуті святою думкою». Всі матеріали, що увійшли до видання, об’єднано жанрово в такі розділи: «Поезія», «Проза», «Гумор», «Для дітей», «Молода муза», «Нові імена», «Краєзнавство», «Українські постаті», «Рецензії».

  Особливістю презентованого випуску є те, що тут з’явився новий розділ «Українські постаті». Він присвячений річницям Лесі Українки та Івана Франка.

  Петро Маліш відзначає: «Наш "Південний Буг" – це своєрідний вулик. Бджоли носять мед, а ми у свій альманах носимо слово. У результаті маємо такий "солодкий" літературний продукт. У виданні у кожного автора своя тематика – філософська, історична. Тішить, що культура і духовність у нашому місті не є пустою, вона наповнена».

  Також упорядники підкреслили, що у новому випуску чимало творів молодих авторів. «Кожен автор в альманасі має своє обличчя, вони представляють тут новий етап своєї творчості. А от рубрика «Нові імена» відкриває нам нових авторів. Це ті, хто в нашому альманасі виступає вперше. Ще нові імена ми бачимо і в рубриці «Молода муза». Ми постійно працюємо з молоддю, аби течія літературна у нашому місті не пересихала, а увесь час наповнювалася новими іменами».

  Урочисту презентацію у книгозбірні доповнили музичними номерами, котрі виконала учениця ДМШ №1 Воробйова Дар'я.

  Альманах буде видано відповідно до Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2021-2025 роки «#Щодня читай українською». Незабаром він з’явиться на полицях книгозбірень Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади.


  Філія №14
  Філія №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2019 року

  До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр