Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Критикотики»: навчитися критично мислити можна за допомогою гри
  Іванна Білик, завідуюча методично-бібліографічного відділу ЦБС
  19 Жовтня 2021 р.

  19 жовтня в центральній публічній бібліотеці Хмельницької міської територіальної громади влаштували медіаігротеку «Критикотики». Захід відбувся у рамках Фестивалю інфомедійної грамотності.

  Учасники медіаігротеки у книгозбірні навчалися корисного – освоювали навички критичного мислення. А робили вони це за допомогою настільної гри «Критикотики».

  «Ефективним сучасним підходом до навчання є гра. Адже саме в ігровій формі людина краще сприймає інформацію та запам’ятовує її. Зігравши в "Критикотики" починаєш розуміти, яким чином формуються новини, створюються маніпуляції та "емоційні гачки". Набувши навичок інфомедійної грамотності, я тепер по-іншому буду дивитися на ту інформацію, яку отримую щодня», – своїми враженнями поділилася учасниця гри Оксана Ратушняк.

  Проєкт гри «Критикотики» від експертів громадської спілки «Освіторія» виграв конкурс мінігрантів від Міжнародного фонду «Відродження» ще на початку 2020 року. Гра є унікальним українським продуктом, універсальним як для дорослих, так і для сучасних учнів покоління Z. Вона поєднує в собі кілька функцій: розвиток критичного мислення, грально-навчальний формат взаємодії між поколіннями, а також є прикладом якісних освітніх матеріалів за змістом та оформленням.

  Гра створена у форматі відкритої вікторини, де відповідь на кожне завдання може бути кількох рівнів, щоби спонукати учасників більше говорити. Аби зробити цю гру максимально цікавою та динамічною, розробники додали до неї часові межі, протягом яких потрібно виконати кожне завдання.

  Розповідає медіатренерка, директорка ЦБС Тамара Козицька: «В перший день Фестивалю інфомедійної грамотності у Хмельницькому навчалися за грою "Критикотики". Учасники аналізували, висловлювали думки, переконували і заперечували, знайомилися і відкривали для себе, здавалося б, очевидні речі, які формують навички критичного мислення. Було азартно і результативно!».

  Учасники гри у центральній публічній бібліотеці мають намір ділитися здобутими сьогодні знаннями. А переможці у подарунок від книгозбірні ще й отримали сертифікати на безкоштовний запис до бібліотеки на 2022 рік.

  Додамо, що Фестиваль інфомедійної грамотності триватиме з 19 по 22 жовтня. Відбудеться він вперше. Організаторами фесту є Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади та управління культури і туризму Хмельницької міської ради. Мета фестивалю – навчити учасників захищати себе та своїх близьких від маніпуляцій у медіа, інформаційних атак і фейкових новин.


  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література для літніх канікул

  У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр