Сучасний світ уже важко уявити без ЗМІ. Щоденно до нас звідусіль лине невпинний потік новин. У цій ситуації дуже легко розгубитися й втрапити в якусь пастку маніпуляторів.
Тому неабияк важливо навчити людей критично мислити та вміти аналізувати отриману інформацію. З цією метою у бібліотеці-філії №8 ім. І. Іова 21 жовтня влаштували тренінг з медіаграмотності «Віртуальний світ: правила безпеки». Захід організували у рамках Фестивалю інфомедійної грамотності.
![Тренінг з медіаграмотності у бібліотеці-філії №8](/uploads/images/news/news 2021/filial_8_media1.jpg)
Учасниками тренінгу стали користувачі старшої вікової категорії, котрі проживають у мікрорайоні Озерна. У бібліотеці вони дізналися:
-
що таке фейки, якими вони бувають та де їх найбільше;
-
які бувають види маніпуляцій та чому так важливо не потрапити «на гачок» маніпуляторів у соцмережах та медіа;
-
як виокремлювати для себе джерела інформації, котрим можна довіряти.
![Тренінг з медіаграмотності у бібліотеці-філії №8](/uploads/images/news/news 2021/filial_8_media2.jpg)
На основі конкретних прикладів учасники тренінгу спробували потренувати власне критичне мислення, після чого ділилися особистим досвідом у розпізнанні фейкової інформації.
«Це заняття допомогло мені краще орієнтуватися в новинах. Крім того, мені важливо вберегти власну дитину від небезпек, що є у віртуальному світі. Завдяки тренінгу я можу і сама свідомо користуватися Інтернетом, і сина навчити, аби він не вірив неправдивим ЗМІ», – розповіла учасниця Ірина Гунько.