Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Мобільно. Якісно. Зручно
  Алла Глива, завідувачка бібліотеки-філії №11
  19 Листопада 2021 р.

  З винайденням смартфонів, планшетів, ноутбуків ми маємо змогу полегшити своє життя та життя тих, кому через стан здоров’я або особливості організму складно виконувати прості завдання.

  Згідно з програмою «Нова лінія культурних змін» у 2021 році на базі бібліотеки-філії №11 створено Мобільний консультативний центр з цифрової освіти для людей з особливими потребами. Консультативний центр у книгозбірні має на меті навчити різні категорії населення ефективно використовувати мобільні пристрої для навчання, спілкування, пошуку інформації, отримання державних послуг, самоосвіти тощо. Адже в сучасних бібліотеках можна не тільки взяти почитати книги та періодику, а й дізнатися про інформаційні ресурси, корисні мобільні додатки, електронні сервіси.

  Глива Алла, завідуюча бібліотеки:

  «Під час планування роботи центру ми передусім опиралися на запити наших відвідувачів. Назва нашого центру – «M-Learning» (Mobile Learning), адже ми зараз навіть і не можемо уявити своє життя без мобільних технологій. А скільки завдяки таким можна вирішити питань?! Тож за мету працівники поставили не тільки ознайомити користувачів з можливостями онлайн-ресурсів, а й допомогти їх освоїти, щоб кожен почував себе впевнено під час користування ними. Попри те, що робота центру базується на співпраці з людьми з особливими потребами, ми приділяємо належну увагу кожному, хто до нас звертається по допомогу».

  Працівники центру постійно вдосконалюють свої комп’ютерні навички, дізнаються про інформаційні новинки мобільних застосунків, онлайн-сервіси та їхній функціонал. Ведеться також інформаційно-бібліографічна робота, під час якої групують інформацію за певною темою та готують невеличкі видання. У 2021 році було розроблено:

  • рекомендаційний список «Мобільні додатки для людей з інвалідністю»;
  • вебліографічний список «Онлайн-курси з підвищення комп’ютерної грамотності».

  Також у бібліотеці створюють відео для кращої візуалізації інформації. У 2021 році було змонтовано експрес-навчання «Мобільний додаток "Пенсійний фонд"», що містить детальну інструкцію щодо завантаження, авторизації у системі та використання можливостей особистого кабінету.

  Діна, відвідувачка центру:

  «Із самого дитинства у мене вада зору. Я зі своєю родиною уже навчилася жити з цією хворобою. Для мене особисто це навіть і не проблема, а просто – особливість. Моя донька постійно завантажувала на смартфон мені аудіокниги. Зараз вона навчається в іншому місті, а самостійно я не маю змоги це роботи. Тож, коли працівники бібліотеки розповіли про відкриття у них такого центру, я відразу скористалася його послугами. Мені розповіли про мобільний додаток «Sullivan+» та синтезатор українського мовлення «RHVoice». Мене зацікавив перший застосунок. Я попросила його завантажити мені та пояснити, як він працює. Тепер я активно користуюся його функцією лупи, яка збільшує зображення. Це допомагає мені прочитати різноманітну інформацію. Також камера через додаток сканує зображення, опрацьовує та озвучує його вміст. Я раніше навіть і не уявляла того, як це полегшить моє життя!».

  Від початку роботи центру було надано 54 консультації різної тематики. А ми впевнені, що це ще тільки початок і нам вдасться багатьом допомогти освоїти можливості мобільних технологій задля комфортного повсякденного життя.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2020 року

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр