Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Міжнародний день волонтерів
    Ольга Войтюк, бібліотекар ЦПБ
    3 Грудня 2021 р.

    5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів, який заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй 17 грудня 1985 року. Офіційна назва цього свята – Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку. 
     
     
    Початком волонтерського руху вважають створення у 1863 році за ініціативою Жана Анрі Дюнана «Міжнародного комітету допомоги пораненим». Дюнан ініціював утворення національних добровільних організацій, які допомагали б пораненим солдатам під час війни, розробку міжнародних договорів, що гарантували б безпеку медиків та лікарень для поранених. У 1876 році організацію було перейменовано у Міжнародний комітет Червоного Хреста. 
     
    Під час Першої світової війни Міжнародний комітет Червоного Хреста організував допомогу медичним службам європейських країн зі всього світу. Волонтери допомагали пораненим, збираючи пожертви на лікування, бранцям повернутися додому, відбудовували зруйновані господарства. У 1917 році за активну роботу в часи війни Міжнародний комітет Червоного Хреста був нагороджений Нобелівською премією миру. 
     
    Згодом волонтерський рух поширився іншими країнами. Сьогодні в усьому світі налічується більше 140 мільйонів волонтерів. Уряди більш ніж 80-ти країн сприяють розвиткові у своїх країнах національного волонтерського руху, розглядаючи його як інструмент розвитку суспільства.
     
     
    В Україні волонтерський рух починається із 90-х років XX ст., коли було створено «Телефон Довіри», працівники цієї служби без заробітної плати надавали консультації людям, які потребували допомоги. Офіційно визнано волонтерську діяльність в Україні постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року. Особливо масштабним став цей рух в Україні під час чемпіонату Європи з футболу у 2012 році: у ньому взяло участь понад 12 тисяч волонтерів. Найстаршим із них був 78-річний водій із Донецька, який працював під час фінальної частини чемпіонату.
     
    Максимального розвитку волонтерство досягло у зв’язку із подіями Євромайдану та війною на сході України у 2014 році. Волонтери збирали гроші на потреби військових, закуповували медикаменти та зброю, йшли добровольцями на фронт. «Народний проєкт», «Народний тил», «Повернись живим», «Армія SOS», «Крила Фенікса», Combat-UA, Волонтерська сотня «Україна – Світ», «Сестри перемоги», Центр «Миротворець» – організації, які зараз допомагають українським військовим.
     
    Відома раніше співачка, модель, акторка Алла Мартинюк, коли в Україні розпочалися бойові дії, повернулася із Росії на Батьківщину і стала допомагати військовим у шпиталі, а незабаром почала їздити із допомогою безпосередньо на фронт, пожертвувши на армію понад 5 млн грн. Сьогодні українські волонтери не тільки допомагають на Сході, а й у лікуванні хворих, дбають про тварин, вкладають гроші у розвиток медицини, годують безхатченків, піклуються про дитячі будинки.
     
    У 2016 році на честь волонтерів у Києві відкрили пам’ятний знак  – невеликий камінь із дзеркальним серцем. Якщо подивитися на дзеркальну поверхню, то поруч зі своїм зображенням можна побачити напис «Добро може робити кожен». Справді, люди, які допомагають іншим, творячи добро, не чекаючи подяки, винагороди чи похвали, отримують  більшу духовну винагороду, ніж матеріальну. 
     
     
    Відомою на весь світ волонтеркою є Анджеліна Джолі, яка разом із співробітниками ООН працювала в Сьєрра-Леоне, Танзанії, у таборі афганських біженців у Пакистані, у Камбоджі. Актриса настільки перейнялася життям обездолених, що пожертвувала Комісії у справах біженців 1 млн доларів. Анджеліна Джолі відвідала близько 40 польових місій у 30 країнах, заснувала кілька благодійних організацій, які займаються допомогою біженцям. Благодійниця всиновила семимісячного Меддокса Шивана  із Камбоджі, трирічного Пакса Тьєна з дитячого будинку у В'єтнамі, удочерила шестимісячну Захару Марлі з Ефіопії. Актриса має багато фондів, які допомагають неповнолітнім біженцям, дітям, хворим на ВІЛ із країн третього світу. Велику увагу жінка приділяє розвитку освіти та захисту дикої природи.
     
    Знаменитий британський актор Орландо Блум, який є послом доброї волі Дитячого фонду ООН, також багато часу приділяє благодійності. Він із гуманітарними місіями був в Ефіопії, Йорданії, Сирії та Македонії. У 2016 році актор як посол доброї волі ЮНІСЕФ побував на вільній частині Донбасу, щоб привернути увагу до проблеми доступу місцевих дітей до освіти.
     
     
    Леонардо Ді Капріо у 2012 році став послом миру ООН. У 1998 році актор створив свій благодійний фонд, головним завдання якого є створення умов для гармонійних стосунків людини і природи. Щорічно Леонардо Ді Капріо витрачає величезні кошти на вирішення екологічних проблем.
     
    Ще одним відомим волонтером є Кіану Рівз, який витратив понад 5 мільйонів доларів на дослідження онкологічної хвороби, маючи надію знайти ефективні ліки. 
     
    Безкорисна допомога – світло, для тих, хто опинився у біді, хто вже зневірився у майбутньому, хто потрапив у складні життєві обставини або постраждав від збройного конфлікту чи стихійного лиха. Волонтери роблять усе для того, аби цей світ ставав кращим.

    Філія №4
    Філія №4
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Інформація про нові надходження

    Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників, чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр