Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Знайомство з особистим творчим простором Віоліни Ситнік
  Адміністрація ЦБС
  21 Грудня 2021 р.

  21 грудня у центральній публічній бібліотеці влаштували зустріч з молодою подільською (а віднедавна – хмельницькою) авторкою Віоліною Ситнік. Тут письменниця представила власну книгу оповідань «Особистий простір», а також 11 збірок, у яких вона є співавторкою.

  Творча подія мала формат знайомства та проходила у діалоговій формі. Читачі багато запитували, цікавилися не тільки творчістю, а й життям письменниці, її особистими уподобаннями, враженнями та планами.

  Віоліна Ситнік – доволі цікава особистість, не тільки як авторка, а ще як людина, дружина. Вона і держслужбовиця, і матір підлітка, і письменниця, відверта кавоманка та книголюбка. Сама ж себе називає «інтровертом, який відчайдушно вдає із себе екстраверта».

  Пробувати щось написати, а точніше звіршувати, гостя почала ще в садочку (того навіть добре не пам’ятає). Згодом відчула, що ближчою для неї є саме прозова форма, тому обрала жанр оповідань. Представлена нині читачам збірка «Особистий простір», що видана у 2016 році, вмістила 17 оповідань Віоліни Ситнік. Про неї авторка розповіла так: «У цій книзі немає ванільних історій у стилі «теплої серії». Ці оповідання подекуди жорсткі, подекуди іронічні. Але, зауважу, що більшість сюжетів взято з життя, вони побудовані на реальних подіях. За окремими з них мені доводилося спостерігати під час своєї журналістської діяльності».

  У кожному з оповідань є жінка – сильна, яка шукає саму себе, свій шлях, мету свого існування. У книзі добре прослідковується опис того, наскільки для жінки є важливим її особистий не стільки фізичний, а більшою мірою саме духовний простір.

  Також на зустрічі письменниця коротко познайомила учасників зі збірками, у яких вона є співавторкою («Електрифіковане та українізоване», «Великдень через Збруч», «Різдво через Збруч», «Птица», «Бойфрендз», «Балачки про все на світі», «Теревені аж до ранку» та ін.).

  «Я вважаю себе універсальною авторкою. Є у мене різні книги. Це і фентезі, і твори на соціальну тематику, і багато іншого. А нещодавно з’явилися роботи, у яких є історичні події, історичні постаті», – розповіла письменниця. Також додала, що зараз працює над романом про Ірину Вільде. Віоліна Ситнік зізналася, що їй, як авторці короткої прози, спочатку було важко наважитися на написання великих форм. Але коли це вже один раз сталося, то відмовитися від форми роману більше не може, адже саме у такому прозовому розмірі відчуває себе зараз найкомфортніше.

  Поговорила письменниця з читачами і про свої кавові уподобання, цікаві подорожі та переїзд до Хмельницького. Також поділилася, що першою її читачкою є подруга, а разом з тим відома хмельницька авторка – Ольга Саліпа.

  На творчому заході, окрім знайомства з письменницею, організатори розповіли про книжкову виставку «Зима прийшла з добрими святами», яку саме підготували в бібліотеці. Серед книг, представлених на виставці, є ті, що вмістили твори сьогоднішньої гості – Віоліни Ситнік. Чимало тут й іншої художньої літератури для діток різного віку, підлітків та дорослих. Всі книги виконані в «різдвяному стилі», наповнені захопливими казковими і навіть романтичними історіями, що трапилися на Різдво.


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2021 року

  Наступив новий читацький сезон. Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської територіальної громади.

  Нові, сучасні, пізнавальні, довідкові та інші книги чекають на своїх читачів. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр