Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Вшануймо Кобзаря - провісника долі!
  Бібліотеки-філії ЦБС
  6 Березня 2014 р.

  Цими днями в Україні святкуватимуть 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. В усіх закладах культури та освіти готуються і проводяться різноманітні заходи, приурочені цій даті. Низку заходів провели і у бібліотеках Хмельницької міської ЦБС.

  Жінки у житті Тараса Шевченка
   
  Тарас Шевченко – один із улюблених поетів у всьому світі. Він об’єднав у собі найкращі якості геніального поета, талановитого художника, палкого патріота, незламного борця за найвищі людські ідеали, демократа-гуманіста. Неперевершеним у світі є його гуманізм щoдо жінки, матері, нареченої.
   
  Історія зберегла імена жінок, які полонили серце Тараса Шевченка, та далеко не завжди про них залишався слід у поезії, що дало деяким дослідникам можливість твердити, нібито жінки і кохання не відіграли значної ролі у житті та творчості Шевченка. Як часто буває з геніями, особистого щастя поет не мав. Його любовні поезії сумні, а подекуди й трагічні, як і доля самого автора. Він прагне особистого щастя, любові, присвячує коханню вірші, та все ж таки в його доробку переважають поезії, натхнення до написання яких пробудила любов до України.
   
   
   
   
   
   
   
  "А все-таки її люблю,
  Мою Україну широку,
  Хоч я по їй і одинокий,
  (Бо, бачте, пари не найшов),
  Аж до погибелі дійшов."
   
  Тарас Шевченко
   
   
   
   
   
  Працівники бібліотеки-філії №13 беруть активну участь у святкуванні 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Так, 5 та 6-го березня книгозбірню відвідали учні 9-х класів ЗОШ №14. Саме для них там влаштували літературний вечір за темою «Жінки в житті Т.Г. Шевченка». Юні користувачі із захватом слухали розповідь бібліотекарів, яка супроводжувалася слайдами, про життєвий та творчий шлях поета. А детальніше ознайомитися з ліричною творчістю Тараса Григоровича їм допомогла книжкова виставка «Вічний, як правда».
   
  Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13

  Шевченко і Поділля

  Щовесни, коли тануть сніги,
   на рясті просяє веселка,
  Повні сили й живої снаги,
  Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.

  День народження і день смерті великого Генія нашого народу стоять поряд – це 9 і 10 березня. Між цими двома весняними днями 47 років життя, яке стало славою і гордістю українського народу.

  Щоб віддати шану великому українському поетові – Тарасові Григоровичу Шевченку – працівники бібліотеки-філії №3 підготували і провели 6-го березня для учнів 4-В класу НВК №7 літературно-музичну композицію «Шевченко і Поділля». Маленькі школярі уважно слухали розповіді бібліотекарів про митця, пісні у виконанні відомих співаків на його слова і навіть самі читали напам’ять вірші Кобзаря.

  Ліна Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

  Тече вода з-під явора

  Життя і творчість видатного українського поета, прозаїка та художника привертає все більшу увагу дослідників і читачів.

  6 березня працівники бібліотеки-філії №4 провели разом з учнями 5-х класів СЗШ №8 літературні читання «Тече вода з-під явора». Бібліотекарі керувалися метою: залучити дітей до спадщини Великого Кобзаря, стимулювати бажання більше дізнатись про особистість і творчість поета, відкрити нові грані таланту українського генія, звернути увагу на актуальність його літературних перлин, а також сприяти розвитку творчих здібностей дітей, засвоєнню духовних цінностей свого народу, вихованню в них почуття любові до батьківської землі, підвищенню їх загальноосвітнього і культурного рівня.

  Літературні читання пройшли надзвичайно цікаво: бібліотекарі підготували вікторину, а учні активно відповідали на питання та декламували вірші великого Кобзаря. А під завісу заходу пролунала пісня на слова Тараса Григоровича «Тече вода з-під явора» в учнівському виконанні.

   

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

  Хмельниччина читає Шевченка
   
  У Хмельницькій області з 3 по 7 березня відбувався поетичний марафон "Хмельниччина читає Шевченка". Читачі дитячих сільських, районних, міських бібліотек області протягом 30 хв. читали в скайпі для дітей з іншої бібліотеки твори Шевченка. 
   
  Впродовж 5 днів лунали твори Великого Кобзаря по всій Хмельницькій області, а 7 березня марафон завітав до міської бібліотеки-філії №12 (центральної бібліотеки для дітей). Перейнявши естафету від Хмельницької дитячої районної бібліотеки, хмельничани читали для дітей із Чеміровець. Для них звучали вірші у виконанні читачів міських бібліотек, учнів театрального відділення Хмельницької дитячої школи мистецтв (викладачі Анатолій Тітов та Олена Форосенко).    
   
  Кожного, хто був присутній у залі, не залишили байдужими Шевченкові слова, які звучать дуже актуально сьогодні. А як проникливо юні читачі декламували твори! Всі вони викликають повагу та гордість за те, яка чудова у нас молодь. Слава Україні!   
   
  Тамара Козицька, директор Хмельницької міської ЦБС
   

  6 березня у бібліотеці-філії №9 відбувся вечір пам'яті «Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди», за участю бібліотеки-філії №15 та підліткового клубу «Романтик».

  На захід завітали учні 5-А класу НВК №2. Вони ознайомилися з цікавими сторінками дитинства митця, переглянули сценічні постановки та мультимедійну презентацію про життєвий та творчий шлях Генія, декламували вірші поета. А наприкінці вечора присутні насолоджувалися мелодіями кобзи та піснями на слова Світоча, які ще досі не втратили свою цінність та актуальність для українського народу.

      

  Людмила Шевчук, завідуюча бібліотекою-філією №9

  Полум’яне слово Шевченка

  Полум’яне слово Шевченка, увібравши в себе душу народу, піднісши його духовну велич і красу на найвищу височінь, збагатило увесь світ, звеличило Україну, весь український народ.

  12 березня працівники бібліотеки-філії №10 та шкільної бібліотеки СЗОШ №27 провели годину поезії «Золоті зерна поезії Т.Г. Шевченка» для учнів 9-Б класу. На зустріч із школярами завітав подільський письменник, сучасний творець слова, людина яка береже і леліє українську мову, – Микола Михайлович Кульбовський. Він розповів як у дитинстві батько залучив його до читання «Кобзаря», який і надихнув його на творчість.

  Юні користувачі із захопленням слухали розповіді митця, декламували вірші Т. Г. Шевченка, а наприкінці переглянули заздалегідь підготовлену бібліотекарями книжкову виставку «Вічно живі твори славетного Кобзаря».

  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10

    

  «Я так її, я так люблю мою Україну»

  Багатогранна постать Шевченка є гордістю і славою українського народу. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише після смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку пробуджують в мільйонах людських сердець його твори.

  13 березня для користувачів бібліотеки-філії №8 та учнів Дитячої музичної школи №3 з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка було проведено літературно-мистецьку годину «Я так її, я так люблю мою Україну». Присутні поринули у світ поезії Генія під музичний акомпанемент бандури, сопілки, скрипки та інших музичних інструментів, що викликало неабияке захоплення в усіх присутніх. Читальний зал огорнула пелена неймовірних звуків.

  Працівниками бібліотеки також було організовано виставку-портрет «Нетлінне слово Кобзаря», де відвідувачі могли переглянути книги про життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка.

   

     

  Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

  Слався, Тарасе великий!

  Цього року світова спільнота відзначає 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. До царства мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього слова долучилася бібліотека-філія №11.

  13 березня бібліотекарі провели літературно-музичну годину «Слався, Тарасе великий!» для учнів 9-Б класу СЗОШ №27. Школярі читали улюблені твори великого Кобзаря, адже Тарасове слово надихає і окриляє, пробуджує творчу думку і проявляє талант. Свою роботу – картину «Катерина» – представила увазі присутніх користувачка бібліотеки С. Плохотенко. Чудовим диптихом «Ви просто мудрих не послухали людей» порадувала юна поетеса О. Каштан. Допомогли зануритися в атмосферу Шевченкових віршів та прикрасили свято музикою і співом юні вихованки Хмельницької музичної школи №1 під керівництвом викладача класу бандури М. А. Талалай.

  У заключному слові класний керівник В. П. Сиротюк та бібліотекар СЗОШ №27 Л. М. Вітязь підкреслили, що співпраця школи і бібліотеки допомагає зростити у душах дітей любов до рідного слова, яке звучить у кожному рядку вічного Кобзаря.

  Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

   

  Перший міжнародний етно-фестиваль «Ладовиці»
  Перший міжнародний етно-фестиваль «Ладовиці»
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкове мереживо

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста. Цікаві, сучасні, пізнавальні, а також книги з AR технологіями – книги, які оживають!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр