Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Всесвітній день екскурсовода
  Ольга Войтюк, бібліотекарка центральної публічної бібліотеки
  21 Лютого 2022 р.

  21 лютого відзначають Усесвітній день екскурсовода (International Tourist Guide Day). Це свято започаткувала у 1985 році Всесвітня асоціація туристичних гідів (WFTGA). Перший Міжнародний день екскурсовода був проведений під патронатом президента Всесвітньої асоціації туристичних гідів у 1990 році.
   
   
   
  Сама професія гіда з’явилася дуже давно. Ще в епоху середньовіччя паломники долали тисячі кілометрів, щоб помолитися у святих місцях. Античні туристи їздили дивитися на грецькі олімпійські ігри та римські гладіаторські бої. Екскурсії завжди були наочним процесом пізнання людиною навколишнього світу. Під час ознайомлення з новим і цікавим екскурсоводи допомагають іншим дізнатися про пам'ятні місця, зрозуміти історичної події, пов'язані з ними.
   
  Щоб екскурсія була змістовною і цікавою, фахівець туристичної галузі досліджує літературу з певної теми, розшукує архівні документи, збирає цікаві факти, красиві легенди. Значною мірою успіх екскурсії залежить від особистості гіда, його освіченості, загальної ерудованості, культури спілкування, здатності швидко встановлювати контакт зі слухачами, уміння захопити їх змістовною розповіддю. 
   
  Сьогодні екскурсоводи проводять не тільки тематичні огляди пам’ятних місць, вони можуть порадити зручні та недорогі місця для приємного проведення часу. Наприклад, разом із гідом у Німеччині ви можете взяти участь у розливі пива, у Франції спекти хрусткі круасани, а в Болгарії – станцювати разом із народним колективом. В Україні можна стати учасником процесів різьбярства, килимарства, гончарства, писанкарства та інших видів народного ремесла. У кожному регіоні України можна насолодитися автентичними стравами. Полтавщина пишається галушками, Житомирщина – дерунами, Херсон  баклажанами особливого приготування, Кіровоградщина – кручениками та варениками, Закарпаття – різноманіттям гастрономічних фестивалів бограчу, баношу, леквару, меду і вина. 
   
   
  Існують навіть окремі спеціалізації екскурсоводів. Гіди-перекладачі найчастіше поєднують у собі навички професійного екскурсовода, перекладача та адміністратора. Вони працюють у різних країнах світу і завжди готові допомогти порозумітися людям, зорієнтуватися у незнайомих місцях, дати пораду щодо вибору оглядових, тематичних екскурсій. 
   
  Готельні гіди забезпечують комфорт на місці тимчасового проживання: зустрічають туристів, слідкують за зручним перебуванням у готелі, пропонують цікаві екскурсії. Під час перебування туриста в іншій країні є людина, яка спілкується з усіма відвідувачами готелю, дізнається про можливі побутові проблеми, намагається якнайшвидше їх вирішити. Робота гест-релейшн спрямована на те, щоб перебування у готелі було затишним і приємним. Готельні гіди займаються побутовими проблемами, а гест-релейшн – спілкуванням із туристами.
   
  Гіди-аніматори роблять відпочинок незабутнім: вони проводять творчі вечори, талант-шоу, спортивні змагання, сімейні конкурси.
   
   
  Гіди-водії, надаючи всю необхідну інформацію про визначні пам'ятки місцевості, допомагають здійснити автомобільний тур.
   
  Є також вужчі спеціалізації гідів такі, як ресторанний гід або шопінг-гід. До їхніх послуг звертаються туристи, які чітко визначили мету своєї подорожі.
   
  Хочете, щоб ваша подорож була комфортною, цікавою і принесла вам тільки позитивні емоції, – звертайтеся до екскурсоводів. Вони щоденно діляться не тільки відомостями про історико-культурні надбання людства, а й своїми емоціями, заряджають позитивним настроєм, даруючи кожному незабутні враження.

  Найбільша книга у центральній публічній бібліотеці
  Найбільша книга у центральній публічній бібліотеці
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книг багато не буває

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр