Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Право на пошук безпеки»: тему біженства обговорили у центральній публічній бібліотеці
  Адміністрація ЦБС
  21 Червня 2022 р.

  У межах відзначення Всесвітнього дня біженців 20 червня у центральній публічній бібліотеці відбулася зустріч «Право на пошук безпеки». Подію влаштував БФ «Рокада», який з 2003 року надає соціальну та психологічну підтримку біженцям з різних країн, а з початком війни в Україні працює і з внутрішньо переміщеними особами.

  Зустріч у бібліотеці поєднала дві частини – інформаційну та практичну. Під час першої організатори розповіли про фонд та чим він займається: «БФ “Рокада” є багаторічним виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Наше завдання – надати руку підтримки людям, аби вони максимально комфортно відчували себе у тому суспільстві, де вони є зараз. Ми допомагаємо усім, хто рятується від небезпек, зокрема від війни. Адже кожен має право шукати безпеки – хто б він не був, звідки б він не походив і коли б він не був змушений тікати».

  Далі у межах події обговорили, на яких принципах в Україні будують роботу з біженцями, що потрапляли сюди з інших країн. Згодом перейшли до теми війни у нашій країні та того, як фонд працює з внутрішньо переміщеними особами зараз.

  До розмови доєдналася керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій, яка детальніше розказала про ситуацію щодо перебування переселенців у Хмельницькому, попередньо запросивши вшанувати хвилиною мовчання полеглих в російсько-українській війні. Згідно зі статистикою Хмельницький став прихистком для 185 тис. переселенців, 42 тис. осіб залишилися в межах громади. Робота з переселенцями відбувається у різних напрямках, адже допомога має надаватися максимально повно. Юлія Сабій на прикладі 17-річної Богдани Лесько, учасниці конкурсу «Слово Нації», показала, наскільки сильними варто залишатися українцям, та підсумувала: «У війну ми маємо бути єдині, згуртовані, аби мати силу допомогти!».

  Окремо на зустрічі розглянули психологічні аспекти біженства як явища, на чому базується робота психологів в умовах війни та як реагує психіка людина на події воєнного часу. Психологині БФ «Рокада» поділилися досвідом, як справлятися з емоційними задачами та посттравматичним стресовим синдромом, накреслили шлях подолання психологічної напруги.

  Опісля учасникам запропонували перейти до практичної частини, а саме розфарбувати мандали та обговорити їх із психологинями. Таке заняття має релаксаційну складову та допомагає заглянути у самих себе. Серед запропонованих мандал були: «Як збалансувати свої емоції», «Як знайти самого себе», «Які мої три найкращі риси», «Як мені відчути себе краще», «В якому енергетичному стані я сьогодні» тощо. 

  Також спеціально до зустрічі бібліотекарки підготували книжкову виставку. Своє ж чергою БФ «Рокада» передав Централізованій бібліотечній системі дитячі та дорослі книги, присвячені темі біженства.


  Філія №13
  Філія №13
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Панно улюблених книг

  Пропонуємо ознайомитись із книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр