Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Іграшки спокою та релаксу
  Центральна публічна бібліотека
  26 Серпня 2022 р.

  Паперові іграшки-антистрес у техніці оригамі виготовляли цього четверга у Центральній публічній бібліотеці. Учасники майстерки – діти, які щодня приходять у книгозбірню за позитивними емоціями та новими знаннями. Дехто із них приїхав у Хмельницький, тікаючи разом із батьками від вибухів та небезпек. Враховуючи це, бібліотекарі, волонтери ВільноХабу та представники наших партнерських організацій намагаються підібрати заняття та вправи, які б сприяли заспокоєнню дітей. 

  «Наше головне завдання, – каже бібліотекарка Юлія Винокурова, – допомогти хлопчикам і дівчаткам подолати стрес, зняти нервове та емоційне навантаження. А оригамі ще й додатково розвиває терпіння і посидючість. Це мистецтво дозволяє дітям оцінити та вивчити можливості своїх рук і пальчиків».

  Ніде правди діти, паперові іграшки не одразу вдалися усім учасникам майстерки. Однак, завдяки дитячій старанності і наполегливості, папір таки підкорився. Тож по годинному заняттю юні майстри та майстриньки радо демонстрували свої власноруч виготовлені іграшки, які, наче живі, невідомо й як рухалися у дитячих руках!

  До слова, мистецтво оригамі має давню історію. Складати із паперу різноманітні фігурки розпочали у Японії ще відтоді, як там з’явився папір. Хоча сам термін виник і закріпився значно пізніше, порівняно із самим мистецтвом – лише у 19-у столітті. Складається із двох слів – «ори» і «камі», які буквально означають «складений папір».

  Головне правило оригамі – не додавати і не віднімати нічого зайвого. Усі фігурки виконуються, як правило, із одного паперового листа, без ножиців і клею. Попри те, що використовується зовсім мало різних згинів, кількість їхніх комбінацій дозволяє створювати досить складні фігури.

  Звісно, що Японія є законодавицею усіх принципів оригамі. Саме у цій країні знаходиться класична школа цього захопливого мистецтва складеного паперу.


  Філія №2
  Філія №2
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство

  Багато нових книг надійшло до бібліотек міста. Це й сучасна художня, краєзнавча, галузева,  дитяча література, цікаві серії.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр