Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Другий том книги про Проскурів «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний» представили в книгозбірні
  Центральна публічна бібліотека
  5 Вересня 2022 р.

  Цієї суботи, 3 вересня, краєзнавець Володимир Захар’єв зі своїм колегою Віталієм Свінцем презентували у Центральній публічній бібліотеці другий том краєзнавчої розвідки про місто Хмельницький. Книжка має назву «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний». Саме пан Володимир і пан Віталій є упорядниками видання. Також до роботи над книгою доєдналися дослідники історії Хмельницького Леонід Западенко та Микола Новіцький.

  Володимир Захар’єв розповів: «Це вже другий том. Перший побачив світ рік тому, так само у вересні. Чому у вересні? Бо книга була презентована в рамках літературного фестивалю "Слово єднає!", який  проводиться один раз на 2 роки  у дні святкування Дня міста Хмельницького. І попередня книжка, і та, що презентуємо сьогодні, містить маловідомі спогади учасників минулих подій, котрі відбулися у Хмельницькому».

  Як коментують упорядники, у новій книзі вдалося зібрати свідчення майже 30 містян про час, коли Хмельницький називався ще Проскуровом – до 1954-го року. Основу видання склали мемуари борців за незалежність нашої країни поч. ХХ ст. та українських противників більшовицько-сталінського режиму. «Ми також додали спогади офіцерів Першої світової війни та військових окупаційної радянської армії, – перераховує Володимир Захар’єв. – Крім того, містяться спогади полоненого проскурівського табору Stalag 355, офіцера німецької армії та остарбайтерки. Усі документальні свідчення проілюстровано оригінальними тогочасними фотокартками і малюнками».

  Загалом у розвідці «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний» розміщено статті 25 авторів. Книжка буде цікавою всім, хто має інтерес до минулого Хмельницького. Директорка Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади Тамара Козицька коментує: «Минуле не зміниш, проте ми можемо глибше його зрозуміти, якщо нам доступні й офіційні трактування, і те, що відчули на собі учасники, свідки подій. Ми – за правду. Це – факт демократії та цивілізованості. Сьогодні книги – наша зброя. Ми всі знаємо, як може перекручуватися історія і як важливо збирати історичні факти та свідчення очевидців. Тому саме на часі видання таких книжок. Тож читаймо та вивчаймо свою правдиву історію!». Цінність видання відзначив і Михайло Кривак, заступник Хмельницького міського голови, який завітав на презентацію до книгозбірні, аби привітати упорядників та всіх, хто трудився, щоб другий том краєзнавчої праці побачив світ.

  Упорядник Віталій Свінц зауважив: «Головний герой книжки – свідок подій. Він, наче неупереджений вартовий, опинився на перехресті доль і лихоліть та намагається бути відвертим, передовсім із самим собою та своєю совістю. На долю хмельничан випало немало випробувань, та життя тривало. Люди завжди плакали та сміялися, любили та ненавиділи, каялися і знову грішили. Хтось із них залишився в історії, а чиєсь ім’я загубилося у роках. Усе по місцях може розставити лише час».

  Погортати збірку «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний» та направду відчути той дух часу, який несуть передані в ній слова свідків подій, незабаром зможуть читачі Централізованої бібліотечної системи нашої громади. Частину книг автори передадуть книгозбірням.


  Участь у святковій театралізованій ході до Дня міста
  Участь у святковій театралізованій ході до Дня міста
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкові скарби

  Пропонуємо ознайомитись із новими книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за Державною програмою «Українська книга».

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр