Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  6 вересня - День читання книг
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦПБ
  6 Вересня 2022 р.

  Книга є альфа і омега усякого знання, початок початків кожної науки.
  Стефан Цвейг 
   
  6 вересня відзначають День читання книг. Ця дата нагадує усім, що книга – одне з найбільших див, створених людиною, адже читання сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, покращує пам’ять, приносить естетичну насолоду, спонукає до творчості. За словами колишнього Генерального директора ЮНЕСКО Коітіро Мацуури, книга є «унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації»
   
   
  На думку іспанських учених, читання стимулює мозок таким чином, ніби читач переживає сюжет книги у реальному житті. Такий процес допомагає вирішити певні життєві проблеми, підняти самооцінку, покращити настрій, розвиває соціальні навички і здатність до співпереживання. Науковці вважають, що пережитий життєвий досвід робить людину набагато щасливішою, ніж придбані матеріальні речі. Література допомагає розуміти почуття та думки інших людей, обґрунтовуючи їхні вчинки. «Якщо ви читаєте художню літературу – ви вивчаєте інших людей та самого себе», – вважає професор-емерит когнітивної психології університету Торонто Кіт Оатлі.
   
  Британські вчені з університету Сассексу довели, що читання, під час якого скорочується серцебиття та полегшується м’язова напруга, заспокоює навіть краще, ніж прослуховування музики чи  прогулянка на свіжому повітрі. Достатньо лише шести хвилин зосередженого читання, щоб зменшити стрес на 68%. Відомий німецький мислитель, філософ Артур Шопенгауер писав: «Немає кращого засобу для очищення розуму, як читання давніх класиків; варто взяти якого-небудь із них в руки, хоча б на пів години – зараз же відчуваєш себе освіженим, полегшеним і очищеним, піднятим і укріпленим – наче освіженим купанням у чистому джерелі». Читання – це своєрідна форма релаксації.
   
   
  Читаючи книжки, кожен розвиває критичне і аналітичне мислення, сортуючи всі наявні факти і припущення,  оцінюючи книжку в цілому, обговорюючи проблеми, елементи сюжету, обґрунтовуючи свою думку.
   
  Дослідники Університету Північного Техасу стверджують, що літні люди, які продовжують читати у зрілому віці, менше страждають від депресій, адже читання захищає від погіршення когнітивних здатностей у старості. Літні люди, які люблять читати, у 2,5 рази менше хворіють на хворобу Альцгеймера, адже читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження.
   
  Учені університету Еморі з’ясували, що читання гостросюжетних книг активує ту частину мозку, яка відповідає за мову та баланс. До таких книг науковці віднесли «Помпеї» Роберта Харріса, «Загублена» Джиліан Флін, «Голодні Ігри» Сюзанни Коллінс та «Жертва» Майкла Крайтона.
   
   
  Існують різні цікаві способи мотивації до читання. Місцева влада Мадрида відкрила на восьми станціях метро так звані філіали BiblioMetro – кіоски, у яких знаходиться близько 500 книг. Кожен може підійти і вибрати собі одну зі списку, а потім безкоштовно користуватися нею до 15 днів. У Фінляндії працює 197 бібліобусів, які протягом дня відвідують школи, дитячі садочки, лікарні, будинки для пристарілих, тих, кому важко вийти із дому. У центрі Нью-Йорка існує готель «Бібліотека», у його номерах розміщено більше шести тисяч книг. Працівники на замовлення готують спеціально для відвідувача підбірку відповідної літератури.
   
  Читання книг є глибоко особистим процесом. Важливо  створити такі умови, щоб сам процес читання викликав задоволення та  насолоду, адже література є духовним екстрактом культури.

  Колеги у гостях в ЦБ
  Колеги у гостях в ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книг багато не буває

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр