Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Віталій Міхалевський представив читачам свою нову збірку
  Центральна публічна бібліотека
  19 Вересня 2022 р.

  Відомий подільський літератор, голова міської організації НСПУ Віталій Міхалевський нещодавно представив шанувальникам українського слова свою нову збірку. Книжечка поезій із назвою «Будень» була запрезентована 16 вересня у Центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади.

  Така подія пройшла в межах міського літературного марафону «#Щодня читай українською» (13-24 вересня), котрий організовують книгозбірні Централізованої бібліотечної системи з нагоди Дня міста Хмельницького.

  Тож презентований «Будень» – збірка вибраних поезій. Увійшли до неї вірші Віталія Міхалевського різних років. Загалом тут їх майже дві сотні. Автор тематично об’єднав поетичні твори в 11 розділів.

  Книгу, яка розказує, здавалося б, про звичайнісінькі дні – бо ж «Будень», можна назвати святковою. Видана збірка була у 2021, а саме в цей рік пан Віталій відзначив своє славне 60-річчя.

  Та і стиль збірки, як взагалі притаманно творчості поета, яскравий, досить насичений – сповнений, ліризму, образності та щирих почуттів. У такий спосіб, мабуть, автор прагне довести нам, що радіти варто кожному дню, приймаючи всі його моменти, що і будень – то час для почуттів, натхнення, висновків над пройденим для розуміння майбуття. Примітно, що ця книга літератора вмістила також і твори патріотичного спрямування, а в них – щирість української душі, щедрість землі, заклик до пробудження української свідомості, збереження мови й народних традицій.

  «…Поезія для В. Міхалевського – це гармонійна сув’язь змісту і форми. Як першому, так і другому автор приділяє велику увагу. Його слово під поглядом уважного читача виграє, переливаючись змістовними відтінками. Натхненне слово поета збуджує думку, захоплює і вражає читача. Він один з тих, кого справді хочеться читати», – пише про автора «Будня» Світлана Яхницька. Такі думки авторитетних діячів літературного мистецтва, колег по перу вміщено наприкінці самої збірки.

  А вітали цього дня письменника із друкованим поповненням друзі, поети й читачі, що прийшли на презентацію. До урочистостей доєдналися й вихованці Хмельницької школи мистецтв «Райдуга», подарувавши свої музичні номери.

  Олеся Горобняк, бібліотекарка, відзначила: «Віталій Міхалевський вміє наскільки гарно перебувати у стані гармонії зі своєю читацькою авдиторією, що це кожного разу вражає. Безмежжя поетичної і людської щирості, проникливе розуміння тих, хто його слухає, тонке відчуття, що саме потрібно вкласти в поезію, у своє слово, аби читач мав там щось для себе – це все властиве його непересічному літературному таланту. І сьогоднішня зустріч стала черговим тому підтвердженням».

  Додамо, що учасницею заходу в міській книгозбірні була ще й Ольга Суровецька – письменниця з Сум. Вона тут представила свою роботу – дитячу книжечку про птахів. Поетка для гостей, як і пан Віталій, зачитала власні вірші.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги України, Хмельниччині та світу

  Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість для всіх – як для бібліотекарів, так і для мешканців громади! Багато творів подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр