Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Бібліотечна п’ятниця: подорож в українську історію, волонтерство та сюрпризи для дівчат
  Центральна публічна бібліотека
  11 Жовтня 2022 р.

  Одразу два сьомих класи гімназії №1 завітали у Центральну публічну бібліотеку минулої п’ятниці. Зустріч зі школярами 7-Б була присвячена українській героїці.

  Зовсім скоро, 14 жовтня, ми відзначатимемо одразу кілька свят. Окрім Покрови, День захисників та захисниць України, а також – День створення УПА. Цьогоріч минає 80 років відтоді, як офіційно зорганізувалися перші повстанські загони. Упродовж 14 років українські борці за волю відстоювали українську незалежність. Багато хто із них заради держави поклали власні життя.

  Згадали на зустрічі із дітьми і про Українських Січових Стрільців. Примітно, що жіночу чоту УСС очолювала Олена Степанів, яка є першою у світі жінкою, котру офіційно зарахували на військову службу у званні офіцера. Загалом українці у своїй історії мають чимало прикладів гідного служіння Батьківщині. Інколи, не маючи аргументів, звідки у нас та сила взялася, наші вороги придумували найдивніші пояснення. Взяти, хоча б, таке явище як характерництво. Інакше як шайтанами козаків-характерників і не називали. А секрет – у постійній та глибокій роботі над своїм тілом і духом. Максим Кривоніс, Іван Сірко, Семен Палій – ці та інші провідники козацтва були звичайними людьми, але з надзвичайною силою, яка викликала і страх, і повагу серед ворогів.

  Сьогодні Україна продовжує свою боротьбу. Увесь звіт із захватом спостерігає за бійцями наших Збройних сил. Важко не погодитися, що вправніших та відчайдушніших армійців годі шукати. Звитяжців, які у різні часи у боях за Україну загинули, діти вшанували хвилиною мовчання.

  А далі хлопці із дівчатами взялися до майстерки. Для бійців ЗСУ виготовили зайчиків-мотанок, у кожного з яких вклали записки зі словами підтримки та подяки. Свої сувеніри передадуть через волонтерів на передову разом із гостинцями.

  Інша майстерка, яка відбулася того дня у бібліотеці, була присвячена Міжнародному дню дівчаток.  На ній виготовляли яскраві цукеркові квіти. Оскільки свято мали дівчатка, то хлопчики підготували для них сюрпризи. Кожна отримала сувенір-дарунок із вітальною листівкою. На листівках хлопці розмістили фотографії своїх однокласниць. А от тло було особливим – квіти, які відповідали імені конкретної дівчинки.

  Ось так світлину Марійки, до прикладу, розмістили на тлі з волошок. Дівчина не стримала свого захоплення: «Я вражена! Дуже вражена! Я і не знала, що моя квітка – волошка. Наші хлопці – молодці, бо ж знають, як підняти настрій!».

  Обидва майстер-класи доповнили тематичними виставками. Адже у бібліотеці чимало літератури і про українських сміливців, і про дівочі секретики.


  Читач філії №14
  Читач філії №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Понад 500 книг знайдуть свого читача!
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр