Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Інфовіруси лікують… у бібліотеці
    Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
    27 Жовтня 2022 р.

    На урок з медіаграмотності користувачів 27 жовтня закликала до себе книгозбірня № 3. Захід, що водночас був і обговоренням, і навчальним заняттям, мав назву «Інфовіруси лікують… у бібліотеці».

    Тут учасники на практиці вчилися розрізняти факти та судження. Потім робили власні перші спроби упізнавати фейкові гачки новин, котрі мандрують соцмережами, та не попадатись на них. Відповідно завдяки таким навичкам спробували почистити свою стрічку в фейсбуку від фальшивої інформації та більше не забруднювати її такою.

    Також розмовляли про доцільність залишення коментарів і плюсиків під постами, суперечок з ботами під публікаціями посадовців та відомих людей. 

    Бібліотекарки кажуть, що такі заходи мають неабияке значення, оскільки не всі вміють фільтрувати інформацію. Результат навчань помітно відразу. Тому працівницям книгозбірень подобається допомагати людям розбиратися у відповідних темах.

    Тетяна Ілаш,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №3

      

    У рамках Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності бібліотекарки філії №10 провели інформаційний день «Фейки – одна з ключових проблем сьогодення».

    Відвідувачів знайомили з представленими на стенді «Будь захищений у медіапросторі» матеріалами. Вони про актуальні питання з медіаосвіти.

      

    Хто хотів, той міг пошукати відмінності між достовірною інформацією та пропагандою, розпізнати фейки або ж відповісти на питання вікторини «Передача інформації».

    Бібліотекарки зазначають: «Наша робота полягає в тому, щоб допомогти користувачам бути медіаграмотними, тобто вміти обирати інформацію, давати їй характеристику та оцінку. Бути медіаграмотним означає бути захищеним від фейків, пропаганди та маніпуляцій, а ще не поширювати такі жодними способами».  

    Ольга Колокольникова,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №10

    Як стати медіаграмотним та безпечно користуватися Інтернетом – про це і не тільки 27 жовтня поспілкувались учні 3-А НВК № 2 з бібліотекаркою книгозбірні № 15 у межах екпрес-порадника «Медіаграмотність: сприймаємо, мислимо, аналізуємо...».

    Зокрема, діти дізнались:

    • як впливають масмедіа на нас;
    • які є методи їхнього впливу;
    • чому нам шкодять маніпуляції та пропаганда.

    Історія виникнення Інтернету та правила безпеки у віртуальному світі – теми важливі, тому активно були обговорені кмітливими учасниками.

    А от про те, як безпечно й раціонально користуватись електронними гаджетами, маленьким читайликам розповіла тематична казка «Подорож країною Інтернет».

    Мар’яна Семенюк,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №15

    27 жовтня бібліотекарки філії №9  для читачів провели бесіду «Медійна та інформаційна грамотність для всіх і кожного». На зустрічі говорили про здатність інформації маніпулювати людиною, про фейки  та їхні ознаки, ознайомилися з поняттями пропаганди та дезінформації.

    Під час заходу учасниця Олена Кучер зазначила, що ніколи не задумувалася, яка велика кількість неправдивої інформації шириться Інтернетом, і їй дуже не хочеться бути людиною, яка поширює таку далі.

    Цікаво спостерігати, як діти дискутують, доводять свою думку та знаходять правильні відповіді. Разом вони дійшли висновку, що отримані нині знання обов’язково допоможуть більш грамотно вести свої сторінки в соціальних мережах та справді критично мислити в повсякденному житті.

    А ми додаємо, що в нашій бібліотеці є посібники, які обов’язково допоможуть розібратися в усіх аспектах медіаграмотності. 

    Наталія Бондар,
    завідуюча бібліотеки-філії №9

    27 жовтня учні 16 групи ДНЗ Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг мали змогу взяти участь у медіазанятті «Не дозволяй собою маніпулювати»Фахівці бібліотеки-філії №2 ознайомили хлопців з сучасними масмедіа, розповіли їм, що таке дезінформація, прихована реклама, фейк, пропаганда, упередження, клікбейт та маніпуляція.

    А потім учасники заходу активно включилися в практичні вправи: розрізняли факти від суджень, інформаційне повідомлення – від пропаганди, розпізнавали фейки.

    Свої ж медіазнання першокурсники проявили у цікавій вікторині «Види маніпуляцій» та естафеті «Спритний медіаграмотний крокодил».

    Присутні зрозуміли, що отримані нині знання та навички допоможуть їм краще орієнтуватися в інформаційному просторі, не піддаватися маніпуляціям та пропаганді, розпізнавати фейки – загалом бути медіаграмотними та критично сприймати інформацію.

    Оксана Ковальчук,
    завідуюча бібліотеки-філії №2


    Філія №11
    Філія №11
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Найцікавіші питання та відповіді про Україну

    Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр