Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Українська єдність живе в українському слові
  Центральна публічна бібліотека
  10 Листопада 2022 р.

  9 листопада, що є Днем української писемності та мови, традиційно є датою, в яку проходить Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Це найбільший щорічний український флешмоб, участь у якому беруть мільйони українців по всьому світу.

  Цьогоріч подію організували вже 22-ий за рахунком раз. До масштабного заходу доєдналася і Центральна публічна бібліотека Хмельницької громади. Напередодні вона запрошувала до себе всіх охочих, аби разом у читальній залі написати диктант.

  До книгозбірні завітали місцеві літератори Ігор Байдак та Віталій Міхалевський, культурні діячі, користувачі – хмельничани та ті, хто переселився до нашого міста через воєнні дії. Усі разом писали текст «Твій дім» під диктування народної артистки Ади Роговцевої. Його авторкою є українська письменниця та режисерка Ірина Цілик.

  Писали диктант від руки на аркуші паперу. Свою роботу охочі могли сфотографувати та надіслати на електронну скриньку «Українського Радіо».

  Мабуть, кожного вразила тема. Війна і те, що переживають українці зараз, з глибокою гіркотою, болем та водночас вірою жили у кожному рядку тексту.

  «Твій дім» – про потребу і важливість мати свій куточок, що у час обстрілів стане фортецею і буде боронити своїх мешканців. «Твій дім» – про зруйновані болем душі, що втрачають нажите, найнеобхідніше збирають хатинкою равлика і попри все продовжують... «Твій дім» – про місце сили й пам’яті роду, про багатовікову боротьбу з ворогом, боротьбу за право бути й вижити. «Твій дім»  – про віру й упевнення, що ми вистоїмо, ми зможемо…

  Діляться учасники флешмобу в бібліотеці: «Цей диктант справді об’єднав українців. Він злив наші душі в одне ціле – разом з болями, страхами, переживаннями і разом з твердим, непохитним впевненням у доброму майбутньому».

  Українське слово – це сила народу, це зброя проти ворога та наріжний камінь, на якому постане наша перемога. Боронімо мову, культуру, віру, боронімо наше право бути вільним і незалежним народом.


  Бібліотечне літо збирає друзів
  Бібліотечне літо збирає друзів
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Цікава та пізнавальна література за Державною програмою «Українська книга»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр