Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Живи, вкраїнське слово, процвітай!
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  10 Листопада 2022 р.

  Для п’ятикласників ЗОШ №14, класною керівницею яких є Полюк Л. В., свято рідної мови організували працівники бібліотеки-філії №13. Назвали захід «О, рідна мово ти моя, як любо ти звучиш!» і влаштували його 10 листопада. Подія була присвячена Дню української мови та писемності, який ми відзначали днем раніше.

  Мету захід мав таку: поширювати бажання вивчати українську мову, захоплюючись її красою; розвивати у дітей почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей скарб; виховувати любов до рідної мови, бажання досконало її знати.

  Школярі ознайомились з історією виникнення Дня української мови та писемності, а потім активно брали участь у вікторині. А ще вдосталь насолодилися українською поезією. «Я пишаюся тим, що я спілкуюсь українською мовою, бо це мова моїх батьків і дідів», – зауважила  учасниця свята Віолета Бабуняк.   

  А наприкінці заходу діти ознайомились з книжковою виставкою  «Живи, вкраїнське слово, процвітай!».       

  Алла Панасюк,
  завідуюча бібліотеки-філії №13

    

  До Дня української писемності та мови для вихованців підліткового клубу «Вікторія» міського Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання провели мовну хвилинку «Українська – це мова єднання». Її організатори – книгозбірня №7.

  А ще працівниці бібліотеки підготували книжкову виставку «Мова – душа народу», під час знайомства з якою підліткам пропонували гру «Словограй». Суть гри полягала в тому, що із розрізнених слів потрібно скласти приказки та прислів’я про рідну мову.         

  Ліна Ніколаєва,
  завідуюча бібліотеки-філії №7

  До Дня української писемності та мови бібліотекарки філії №4  провели для учнів 7-А та 7-В класів СЗОШ №8 усний журнал «Бережімо рідну мову»Дві команди семикласників, обравши собі назви «Патріоти» та «Паляниця», змагалися за звання кращих знавців рідної мови.

  Найбільш захопливою виявилася вправа «Мовна математика», під час якої діти виявляли у словах приховані цифри та здійснювали з ними математичні дії. Також весело пройшло завдання із зашифрованими у словах іменами.

  Поділилась учасниця переможної команди «Паляниця» Ліза: «Українська мова – це індифікатор нації. Ми повинні не тільки говорити рідною мовою, ми повинні любити та збагачувати її. Стільки цікавих ігор ми сьогодні пограли під час заходу! Було весело, азартно. Я дізналася чимало нового».

  Тетяна Венгрова,
  завідуюча бібліотеки-філії №4

   

  Також до Дня української писемності та мови бібліотекарки філії №4  10 листопада провели для учнів 8-Б класу СЗОШ №8 годину рідної мови «Знай і бережи свою рідну мову».

  Обговорили на заході важливість мови для кожної людини та країни в цілому. Центральним завданням тематичної години стали вправи з антисуржику. Діти виправили понад 30 висловів з російськими кальками.

  Розповідає учасниця заходу Дарина: «Під час заходу я помітила, що багато суржику складається з кількох слів. Правильний український варіант складається з одного слова. Наша мова дуже містка за значеннями, милозвучна, гармонійна. Ми повинні слідкувати за її чистотою та популяризувати її у світі».

  Тетяна Венгрова,
  завідуюча бібліотеки-філії №4

   

  Мова – це безцінний скарб, надбаний тисячоліттями. У ній відбито характер народу, його історію, звичаї, побут. Як найдорожча спадщина передається нащадкам любов до рідної мови.

  11 листопада бібліотекарки філії №11 провели для восьмикласників СЗОШ №27 ім. Дмитра Іваха мовний ерудит «Яке прекрасне рідне слово!». Цей захід мав на меті популяризацію серед молодого покоління українців мовних цінностей. А ще ним бібліотекарки хотіли показати різноманітність та багатство української мови.

  Учасниця заходу Анастасія: «Під час зустрічі ми ще раз зрозуміли те, наскільки багата наша мова. Ми, молоде покоління, маємо удосконалювати своє знання рідної мови, щоби ніякі чужинці не зазіхали на територіальну цілісність нашої Батьківщини». 

  Алла Білецька,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №11

   


  Фестиваль Медовий спас у Хмельницькому 2016
  Фестиваль Медовий спас у Хмельницькому 2016
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Радимо прочитати українські книги

  Фонди бібліотек міста Хмельницького поповнилися великою кількістю української класики та книг сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова"

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр