Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Єдність крізь віки: у бібліотеці влаштували захід-презентацію до Дня Соборності
  Центральна публічна бібліотека
  19 Січня 2023 р.

  У Центральній публічній бібліотеці 18 січня провели годину гідності «Ми – українці! Ми – єдині!». Її присвятили Дню Соборності України. У межах бібліотечного заходу відбулася презентація експозиції плакатів «Ми – Переможці!» учасників студії «Малювання як ART-терапія». Її у нашому місті організував відомий український художник Володимир Півень, котрий переїхав з Донеччини з початком повномасштабного вторгнення.  

  Автори малюнків – діти віком від 9 до 15 років та дорослі. Серед експонованого є і роботи Володимира Півня. Як розповів керівник, плакати були намальовані протягом 1,5 місяця. Їх створювали спеціально до Дня Соборності. «Сьогодні це актуально. Соборність – це синонім єдності. Ми непереможні в тому, що єдині – схід, захід, північ, південь України. Тільки так можна перемогти. Кожна картина означає єдність. Скажімо, “Віночок” – знак кола – це, звісно, єдність. А ще на плакатах передана єдність як спадкоємність традицій різних поколінь українців. До прикладу, тут вояк бере до рук дідову бандуру. Це – своєрідна єдність у часі», – пояснив Володимир Півень.

  Виставка багата на сюжетне різноманіття. Водночас усі плакати позначені українською стійкістю, готовністю до боротьби. Навіть натюрморт просякнутий українською ідеєю. Роботи утверджують важливість шанування своїх традицій, переконують, що варто зберігати соборність, плекати державу, не дозволяючи собі «мати замість голови гарбуз», бо нам належить доля переможців.

  Представлено й чимало жіночих образів, зокрема триптих «Буде тобі, враже, так, як відьма скаже...». Він створений за мотивами пісні «Враже», котру для учасників заходу виконала бібліотекарка філії №10 Анастасія Білик. Музичні композиції звучали і від фольклорного ансамблю «Джерельце» (школа мистецтв «Райдуга») та бандуристки Мирослави Зайцевої. Доповнили творчу подію поетичними творами, адже почасти вірші стають передвісниками художніх робіт.

  З відкриттям виставки всіх привітав конгресмен Володимир Захар’єв, відзначивши міцну дружбу, яка утвердилася між літераторами Хмельниччини та художньою студією, котру очолює Володимир Півень. Також наголосив, що керівнику студії вдається працювати дуже енергійно та невгамовно, при цьому пробуджуючи в людях традиційну українськість.

  Військові, що відвідали подію, кажуть, що через такі художні роботи українці бачать, що повинні бути єдиними, повинні підтримувати одне одного. «Наша сила – в нашій єдності. Де єдність – там перемога! Ми обов’язково здолаємо ворога!» – важливими словами завершили годину гідності бібліотекарки.


  60-річчя ЦБ
  60-річчя ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр