Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Соборність України квітне під прапором волі
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  19 Січня 2023 р.

  18 січня працівниці бібліотеки-філії №2 провели історичний бриз «В полоні сили великої злуки». Організували такий для підопічних Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці.

  Бібліотекарки розповіли про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки. Під час заходу розмірковували про поняття соборності України. А підопічний закладу Олександр Гуцуляк поділився спогадами, як він був учасником створення «живого ланцюга» у 1990 році.

  Лунали вірші про Україну та молитви.

  Говорили також і про криваві бої, які зараз точаться на теренах нашої держави, згадали сміливців, які віддали життя за Україну в російсько-українській війні.

  Наприкінці заходу бібліотекарки побажали присутнім єдності, любові одне до одного та запропонували усім утворити «живий ланцюг», адже в єдності – наша сила.

  Також підопічні пансіонату ознайомилися з книжковою виставкою «Соборність України під прапором волі», на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності.

  Оксана Ковальчук,
  завідуюча бібліотеки-філії №2

  Наступного дня в бібліотеці-філії №13 відбулася патріотична бесіда «Єдина духом Україна», присвячена Дню Соборності України.

  Присутнім на заході бібліотекарки нагадали про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. 

  Також відвідувачі мали змогу познайомитися з тематичною полицею «Прихилимо одне до одного серця», на якій представлена література, що демонструє боротьбу України за власну соборність. «Ми щиро віримо в те, що саме в цьому році ми здобудемо перемогу і будемо по-справжньому соборні, вільні, незалежні та щасливі у своїй рідній країні», – зауважила відвідувачка заходу Світлана Карга.

  Алла Панасюк,
  завідуюча бібліотеки-філії №13

  19 січня у бібліотеці-філії №8 ім. І. Іова у співпраці з Хмельницькою школою мистецтв «Озерна» та НВО №28 організували історичний екскурс «Соборній Україні слава нині і повік».

  Розповіли учасникам у бібліотеці: «Україна – країна, на шляху якої протягом усієї історії були не тільки сторінки звитяги та мужності, а й боротьба за просте життя в єдності. Багато століть нашу землю ділили, проте не зламали бажання народу до національного самовизначення як окремої держави. Одним з таких знакових етапів становлення нашої державності є День Соборності України, що нагадує нам про події  22 січня 1919 року. Тоді було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки». 

  Учні 10-Б класу НВО №28 змогли краще познайомитися з життям українського суспільства початку ХХ століття: основні етапи створення та діяльності тогочасного апарату правління нашої держави, вплив зовнішніх факторів на долю народу загалом. Неповторну атмосферу звитяги та гордості створили музичні твори у виконанні вихованців школи мистецтв «Озерна» Артема Сапуги, Захара Михальова та Владислава Панчишина.

  Зауважили бібліотекарки: «Важко переоцінити значення цієї історичної події для українців. Вона залишається важливою і в наш час. Не засвоївши уроків минулого, ми не зможемо побудувати щасливе майбутнє. Пам’ятаймо, у єдності – сила! Соборна Україна – вільна і єдина!».

  Людмила Дуда,
  завідуюча бібліотеки-філії №8


  Кращі читачі бібліотеки-філії №10 ім. Д. Брилінського
  Кращі читачі бібліотеки-філії №10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Моніторинг книжкових новинок

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі 2020 року.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр