На відзначення річниці соборності України 20 січня для семикласників СЗОШ №12 бібліотекарки провели патріотичну годину «Соборність рідної землі – основа нації й держави». Організаторка події – книгозбірня №14. «Це особливе свято нагадує нам, що в якому куточку країни ми б не мешкали, якою б мовою не спілкувалися, яких релігійних або політичних переконань не дотримувались, наші серця об’єднані любов’ю до України», – розпочали захід з учнями. Далі поринули в історичне минуле, переглянувши відеофільм «День Соборності України». Разом з тим лунали патріотичні пісні.
Згодом діти взяли участь в інтелектуальній грі «Патріотичні ребуси». Особливо цікавим було складання пазлів – карти України та відзначення жовто-блакитними серцями мешканців нацменшин, які проживають на території України.
![Патріотична година у філії №14](/uploads/images/news/news 2023/fil_14_sobornist.jpg)
Про довгий і тернистий шлях України до соборності йдеться вбагатьох книжкових джерелах. Тож діти із цікавістю переглянули книжкову виставку «Країна – понад усе, єдина і незалежна». Серед учнів виявилося багато охочих взяти такі книги додому. «Ми щиро віримо в нашу перемогу, в єдину велику Україну», – зазначила вчителька школяриків пані Віта.
Валентина Черненко,
завідуюча бібліотеки-філії №14
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
День Соборності України – це свято єднання всіх територій, які історично належали українському народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Також соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну.
Саме на ідеї єдності 20 січня провели зустріч «Сила в єдності» волонтерів Хмельницької міської організації Товариства Червоного Хреста України та відвідувачів бібліотеки-філії №11.
![Зустріч з волонтерами Червоного Хреста у філії №11](/uploads/images/news/news 2023/fil_11_ednist.jpg)
Варвара, учасниця заходу: «Кожен розповідав про місця, які відвідали, подорожуючи Україною. Ми зрозуміли, наскільки наша країна цікава, мальовнича та захоплива. Також із друзями грали в гру “Знай наших”, де на швидкість потрібно було скласти мапи із зображенням України. Наша команда склала таких карт аж 6, тому ми і перемогли».
Алла Глива,
завідуюча бібліотеки-філії №11
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
Днем опісля у Пироговецькій бібліотеці-філії №18 провели майстер-клас зі створення патріотичних ангелочків. Їх робили для воїнів, які захищають нас.
![Патріотичний майстер-клас у бібліотеці-філії №18](/uploads/images/news/news 2023/fil_18_angel.jpg)
Діти перейнялися ідеєю важливості територіальної цілісності України та з вірою в добре майбуття для Батьківщини взялися до справи. «Наша соборність скріплена кров'ю незламних борців. Тож навіки залишатиметься непорушною», – наголосили у межах заходу дітворі.
![Патріотичний майстер-клас у бібліотеці-філії №18](/uploads/images/news/news 2023/fil_18_angel1.jpg)
Виготовлені ангелочки зігріють наших воїнів і додадуть бойового духу та сили для здобуття якнайшвидшої перемоги. Україна є, була, і буде. Соборність України – це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього. Це неподільність наших земель. І таке тверде впевнення живе у серці кожного українця та українки.
Ольга Євчишена,
бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії № 18
|