Кожен з нас весь час перебуває під постійним впливом потоку різноманітної інформації. Поряд з реальною війною триває і потужна інформаційна війна. У час інформаційних воєн і пропаганди медіаграмотність і критичне мислення належать до ключових компетенцій, які дозволяють не губитися в інформаційному потоці, а ухвалювати зважені рішення.
Тому 26 січня в бібліотеці-філії №10 відбулася інформаційна година «Чи можеш ти себе назвати медіаграмотною людиною?». Метою заняття було визначити:
-
що таке медіаграмотність;
-
як потрібно сприймати та аналізувати інформацію;
-
які існують правила критичного аналізу медіаповідомлення.
Всі знання, які учасники отримали, вони одразу ж перевірили за допомогою онлайн-гри «Пригоди Літератуса». Кожному доводилося оцінювати вірогідність і правдивість інформації, яка траплялася головному герою, перевіряти її та знаходити правду.

Ірина, учасниця, поділилася своїми враженнями після заняття: «За останній рік, хочемо чи не хочемо, але ми “купаємося” в потоці новин. Переважно інформація, яка надходить, є неякісною і свідомо викривленою, але ж ніхто з нас не хоче, аби нами маніпулювали. Прості поради, які я отримала сьогодні, дуже допоможуть фільтрувати новини, що читаю».
|