Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  В останній день січня Центральна публічна бібліотека вітала у себе літератора та військового Михайла Цимбалюка
  Центральна публічна бібліотека
  31 Січня 2023 р.

  Як пишеться на війні, коли українська книга може важити не менше танка та якою має бути перемога – про це поспілкувалися 31 січня у читальній залі Центральної публічної бібліотеки. Там відбулася творча зустріч з подільським літератором, журналістом та медиком артилерійського підрозділу Михайлом Цимбалюком. До розмови з письменником у бібліотеку запросили вихованців Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка ДПСУ. Завітали й колеги по перу – Степан Шкапій, Людмила Рудковська, Віталій Міхалевський.

  Михайло Цимбалюк з перших тижнів повномасштабного вторгнення став до лав захисників. Розповів, що навіть там щодня продовжує працювати як письменник. Щодо поезії – то вірші пишуться важче, подекуди трафаретно, тому залишає їх як заготовки образів й метафор. Натомість складається проза. Автор спочатку думав, що з воєнних нотаток вийде декілька оповідань, наразі їх уже достатньо для повісті, а згодом, цілком можливо, вийде й не один роман.

  Майбутні військові та інші учасники зустрічі запитували гостя: про роботу бойових медиків на різних позиціях; про настрої, що панували і панують поміж населення ближче до лінії зіткнення; про усвідомлення національної ідентичності та цінність найдавніших свідчень про українців. Михайло Цимбалюк особливо підкреслив важливість поширення української літератури: «Передумовами війни стало недоукраїнство. Згортання книговидавництва – це приниження української культури, її недооцінювання. Ще до війни на українських територіях дуже не вистачало українських книг». Підтвердженням його слів є те, як швидко ворог в окупованих містах намагається поширити російськомовну літературу.

  До розмови доєднався Степан Шкапій, відзначивши: «З початком широкомасштабного вторгнення змінилося сприйняття самої поезії, зокрема, віршів Михайла Цимбалюка зі збірки “Ближні обрії”. З’явилося абсолютно інше бачення – більш філософське, глибинне». Разом з тим додав, що попри навіть сьогоднішні події увесь час журитися не можна, треба знаходити час, щоб відреагувати іншим способом. Тож зачитав декілька своїх гуморесок, у яких добряче кепкує з ворога.

  Цікаво, що в Михайла Цимбалюка є псевдонім – Северин (більшою мірою він має стосунок до журналістської праці). Разом з тим гість ще декілька років тому обрав собі харизматичний та водночас притаманний тільки справжньому письменнику позивний – Хорей. Тож для учасників зачитав трохи з поетичного – вірші «Герої не вмирають – вмирати ніколи», «Доброго вечора, ми Україна», «Все буде Україна» та ін.

  На важливості подібних зустрічей, як та, що відбулася нині в бібліотеці, акцентували Людмила Рудковська та Віталій Міхалевський, бо такі допомагають виховувати й надихати молодь, утверджувати українськість.

  Примітно, що у читальній залі, де проходив захід, саме експонується виставка малюнків «Ми – Переможці!» студії «Малювання як ART-терапія» (керівник – Володимир Півень). Відповідними атмосфері словами творчу зустріч завершила заступниця директора Централізованої бібліотечної системи Світлана Сінькова: «Навіть у місті, котре знаходиться в тилу, продовжуємо боротьбу. Адже ми кожен воюємо на своєму фронті. Дякуємо воїнам сьогодні за нашу можливість бути переможцями!».


  Філія №9
  Філія №9
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки сучасної художньої літератури

  Знайомимо вас із підбіркою нових та цікавих книг, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр