Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Інтернет: можливості та небезпеки
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  7 Лютого 2023 р.

  Інтернет для молоді – можливість цікаво та змістовно провести час. Віртуальний світ дозволяє реалізувати цілу низку базових потреб: спілкування, ігри, розваги, саморозвиток та самореалізація.

  Але не потрібно забувати про небезпеки, які чатують в онлайн-просторі. У День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), 7 лютого, бібліотекарки філії №11 провели для студентів Хмельницького професійного ліцею електроніки інформаційну бесіду «Інтернет: можливості та небезпеки».

  Працівниця книгозбірні Інна Потравна обговорила з учасниками різноманітність інтернет-середовищ та те, як можна убезпечити себе у різних ситуаціях від комп’ютерних вірусів та інтернет-шахраїв.

  Назар, учасник заходу: «Сьогодні нам розповіли на прикладах ситуацій, які дійсно відбуваються чи не щодня у мережі Інтернет, про роботу шахраїв та шкідливі програми. Ми із друзями постійно користуємося соціальними мережами, тому будемо частіше звертати увагу на підозрілі повідомлення та акаунти-незнайомці».

  Алла Глива,
  завідуюча бібліотеки-філії №11

  У книгозбірні №3 цього дня працівниці для відвідувачів організували інформаційну мандрівку «Безпечними просторами Інтернету». На ній детально розглядали тему шахрайських схем. Ними зловмисники послуговуються посередництвом повідомлень у месенджерах, фейкових розіграшів та  шкідливих посилань.

  Також переглянули серіал «Обережно! Кібершахраї» на платформі «Дія. Цифрова освіта». У такий спосіб учасники заходу дізналися, як захистити свої персональні дані.

  Раїса Орищена, відвідувачка, зауважує: «Вперше почула про такі посилання, котрі можуть надати доступ до твоєї сторінки у соціальних мережах шахраям. Тепер буду знати, що не можна переходити за підозрілими посиланнями».

  Тетяна Ілаш,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №3

  7 лютого, у межах відзначення Дня безпечного Інтернету, бібліотека-філія №8 ім. І. Іова провела інформаційну годину «Інтернет-етикет для кожного». Учасники – учні 5-Г класу НВО №28.

  Розповіли бібліотекарки: «Дуже важливо уміти правильно поводитися у віртуальному просторі, аби отримувати від нього лише користь та не втрапляти у різні халепи. Задля цього у світі запровадили День безпечного Інтернету, котрий припадає на другий вівторок лютого. Він покликаний пропагувати правила безпечної поведінки у віртуальному просторі серед користувачів».    

  На заході діти мали можливість почути про різні небезпеки, котрі можуть чатувати на них у мережі, та дізнатись про способи уникнення таких. На простих прикладах, котрі брали з власного досвіду, вони разом з тим продемонстрували і свою обізнаність з теми.

  Тож безпека в Інтернеті – справа кожного, нею нехтувати не можна.  

  Людмила Дуда,
  завідуюча бібліотеки-філії №8

  У філії №9 для читачів книгозбірні провели інформаційно-просвітницьку годину «Твоя безпека в Інтернеті». На ній учасники ознайомилися з поняттям «інформаційна безпека», розглянули загрози, що з’являються під час роботи в Інтернеті, та способи їх уникнення. З’ясували правила спілкування в мережі. Також визначили основні проблеми та перешкоди, з якими можуть зустрітися діти, проводячи час в Інтернеті. Разом з тим розвивали вміння спілкуватися в соціальних мережах та чатах.

  Тож у День безпечного Інтернету бібліотекарки розповіли про позитивні зміни в житті людини з настанням ери Інтернету. Водночас переконливо доводили читачам, що загрозу здоров’ю несе необдумане інтернет-користування.

  На завершення на платформі «Дія. Цифрова освіта» переглянули освітній серіал «Безбар’єрна грамотність». Як зазначила читачка Дарина Мельник: «Дуже важливо знати правила безпечного використання Інтернету. Надалі я обов’язково буду їх дотримуватися та розкажу про них своїм друзям».

  Наталія Бондар,
  завідуюча бібліотеки-філії №9


  Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського
  Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр