Інтернет для молоді – можливість цікаво та змістовно провести час. Віртуальний світ дозволяє реалізувати цілу низку базових потреб: спілкування, ігри, розваги, саморозвиток та самореалізація.
Але не потрібно забувати про небезпеки, які чатують в онлайн-просторі. У День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), 7 лютого, бібліотекарки філії №11 провели для студентів Хмельницького професійного ліцею електроніки інформаційну бесіду «Інтернет: можливості та небезпеки».

Працівниця книгозбірні Інна Потравна обговорила з учасниками різноманітність інтернет-середовищ та те, як можна убезпечити себе у різних ситуаціях від комп’ютерних вірусів та інтернет-шахраїв.
Назар, учасник заходу: «Сьогодні нам розповіли на прикладах ситуацій, які дійсно відбуваються чи не щодня у мережі Інтернет, про роботу шахраїв та шкідливі програми. Ми із друзями постійно користуємося соціальними мережами, тому будемо частіше звертати увагу на підозрілі повідомлення та акаунти-незнайомці».
Алла Глива,
завідуюча бібліотеки-філії №11

У книгозбірні №3 цього дня працівниці для відвідувачів організували інформаційну мандрівку «Безпечними просторами Інтернету». На ній детально розглядали тему шахрайських схем. Ними зловмисники послуговуються посередництвом повідомлень у месенджерах, фейкових розіграшів та шкідливих посилань.

Також переглянули серіал «Обережно! Кібершахраї» на платформі «Дія. Цифрова освіта». У такий спосіб учасники заходу дізналися, як захистити свої персональні дані.
Раїса Орищена, відвідувачка, зауважує: «Вперше почула про такі посилання, котрі можуть надати доступ до твоєї сторінки у соціальних мережах шахраям. Тепер буду знати, що не можна переходити за підозрілими посиланнями».
Тетяна Ілаш,
бібліотекарка бібліотеки-філії №3

7 лютого, у межах відзначення Дня безпечного Інтернету, бібліотека-філія №8 ім. І. Іова провела інформаційну годину «Інтернет-етикет для кожного». Учасники – учні 5-Г класу НВО №28.
Розповіли бібліотекарки: «Дуже важливо уміти правильно поводитися у віртуальному просторі, аби отримувати від нього лише користь та не втрапляти у різні халепи. Задля цього у світі запровадили День безпечного Інтернету, котрий припадає на другий вівторок лютого. Він покликаний пропагувати правила безпечної поведінки у віртуальному просторі серед користувачів».

На заході діти мали можливість почути про різні небезпеки, котрі можуть чатувати на них у мережі, та дізнатись про способи уникнення таких. На простих прикладах, котрі брали з власного досвіду, вони разом з тим продемонстрували і свою обізнаність з теми.
Тож безпека в Інтернеті – справа кожного, нею нехтувати не можна.
Людмила Дуда,
завідуюча бібліотеки-філії №8

У філії №9 для читачів книгозбірні провели інформаційно-просвітницьку годину «Твоя безпека в Інтернеті». На ній учасники ознайомилися з поняттям «інформаційна безпека», розглянули загрози, що з’являються під час роботи в Інтернеті, та способи їх уникнення. З’ясували правила спілкування в мережі. Також визначили основні проблеми та перешкоди, з якими можуть зустрітися діти, проводячи час в Інтернеті. Разом з тим розвивали вміння спілкуватися в соціальних мережах та чатах.
Тож у День безпечного Інтернету бібліотекарки розповіли про позитивні зміни в житті людини з настанням ери Інтернету. Водночас переконливо доводили читачам, що загрозу здоров’ю несе необдумане інтернет-користування.

На завершення на платформі «Дія. Цифрова освіта» переглянули освітній серіал «Безбар’єрна грамотність». Як зазначила читачка Дарина Мельник: «Дуже важливо знати правила безпечного використання Інтернету. Надалі я обов’язково буду їх дотримуватися та розкажу про них своїм друзям».
Наталія Бондар,
завідуюча бібліотеки-філії №9
|