Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Стартували заняття мовознавчого об’єднання «Розмовляй українською»
  Центральна публічна бібліотека
  17 Лютого 2023 р.

  Ось і стартували заняття мовознавчого об’єднання з вивчення та вдосконалення української мови «Розмовляй українською». Їх започаткували Центральна публічна бібліотека Хмельницької громади й Центр національного виховання учнівської молоді.

  Перше заняття відбулося 16 лютого у читальній залі книгозбірні. Дату обрали таку, бо нині Україна вже вдруге відзначила День єднання.

  Учасників зібралося чимало. Переважно завітали дорослі. У кожного був свій рівень володіння українською, власні проблеми, з яким доводиться зіштовхуватися щодня під час спілкування. Дехто говорить державною уже багато років або ж навіть з народження, а хтось тільки починає нею розмовляти. Одначе всіх об'єднувала єдина мета: удосконалити той рівень, з яким вони прийшли, навчитися відчувати мову, аби з легкістю розмовляти нею, збагатити словниковий запас. На початку заняття разом відзначили, що вчитися не буває запізно, а працювати над собою потрібно безупинно.

  На першій зустрічі взялися за проблему, з якою зіштовхується і той, хто тільки переходить на українську, і той, хто традиційно спілкується нею у побуті. Це  суржик і росіянізми. Посередництвом практичних вправ та ігор «очищали» мовлення від покручів і кальок, шукали літературні відповідники, обираючи з них найбільш автентичні для української варіанти.Також вчилися правильно вітатися.

  Аби засвоїти краще матеріал, послухали відеосюжети від філологів-експертів. Наостанок поділилися враженнями, пропозиціями та ідеями й отримали домашнє завдання: протягом тижня записувати у блокнот слова-суржики, які вдалося подолати за цей час, та їхні правильні відповідники.

  Учасники кажуть, що ідея таких занять їм до вподоби, хочуть регулярно відвідувати й сподіваються, що їм вдасться перейти на гідний рівень власної української у всіх сферах перебування.

  Тематика наступних занять мовознавчого об’єднання буде пов’язана не тільки з практичним засвоєнням мовних норм, а й з безпосередньою популяризацією української мови, літератури та пісенної творчості. «21 лютого у читальній залі Центральної публічної бібліотеки у межах роботи об'єднання проведемо концертну програму з нагоди Міжнародного дня рідної мови “Нескорене слово  нездолана воля”. Загалом же всі заняття матимуть на меті допомогти учасникам говорити українською вільно та красиво», — говорять організатори та запрошують відвідати запланований захід.

  Про наступні заняття повідомлятимуть у соцмережах, створеній для учасників вайбер-групі та на офіційних сайтах, зокрема на сайті Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади.


  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Золота серія

  Золота серія "Бібліотека пригод".
  Художня література.
  Книги для всіх.
   

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр