З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який відзначатимемо зовсім скоро, у книгозбірні №3 організували мовознавчий турнір для п'ятикласників. Назвали захід красиво й поетично — «Дзвенить струмочком рідна мова».

Діток об’єднали у дві команди. Одні — «Мовознавці», інші — «Патріоти». Хлопчики й дівчатка подорожували різноманітними «станціями України», виконуючи завдання мовознавчого характеру. А ще змагались за звання найкращого знавця рідного слова. Обидві команди показали відмінний результат. За це були нагороджені грамотами.
У бібліотеці стверджують: «Діти полюбляють заходи у такому форматі. Вони шанують та із задоволенням вчать рідну мову».
Тетяна Ілаш,
бібліотекарка бібліотеки-філії №3

До Міжнародного дня рідної мови 17 лютого бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5 завітала в місцеву школу. Працівниця книгозбірні з допомогою вчительки Надії Романюк підготувала для дітлахів урок-вікторину «Подорож океаном рідної мови».

За мету такий мав: розширити знання учнів про мову й літературу; формувати в них розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
Почався захід з читання висловів про мову, зокрема тих, що належать Ліні Костенко та Івану Огієнку: «Нації помирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», «Мова — то серце народу: гине мова — гине народ» й ін.

Розгадуючи ребуси й кросворди, шукаючи слова-антоніми, складаючи речення, рухаючись мовним лабіринтом, учні наввипередки вигукували правильні відповіді, були дуже активними. За це отримували смаколики.
І як же без української пісні… «В українців пісні не творяться, а самі ростуть, як квіти на луках, і така їх кількість, якою жоден народ не може похвалитися!» — писав польський письменник Казімеж Бродзінський. Четвертокласники заспівали «Мова лебедина». А наприкінці уроку діти роздивилися виставку цікавих книг та взяли почитати з неї те, що припало до душі.
Людмила Артемчук,
бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5
|