Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Прославляти українську мову — наше спільне завдання
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  21 Лютого 2023 р.

  21 лютого до Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці-філії №13 оформили святкову книжкову виставку «Рідна мова — коріння нації». Вона покликана розкрити красу і велич рідної мови.

  Переглядаючи виставку, читачі дізнаються про виникнення писемності, історію та розвиток української мови, ознайомлюються з розмаїттям мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, а ще підбірками поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів, що присвячені рідній мові.

  Пам’ятаймо, що мова  зброя. Це найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального і духовного спадку кожного народу. Тому любити та прославляти українську мову  наше спільне завдання.

  Алла Панасюк,
  завідуюча бібліотеки-філії №13

  21 лютого у Центральній публічній дитячій бібліотеці провели поетичну акварель «Бринить, співає наша мова». Подію присвятили Міжнародному дню рідної мови. Взяли участь у заході другокласники.

  Бібліотекарі розповіли дітям історію виникнення української мови, провели  для них мовну вікторину та разом переглянули мультфільми. «Більшість учених вважає, що українська мова виникла приблизно у середині I тисячоліття нашої ери. Однак рукописні пам’ятки доби скіфів свідчать про її поширення вже у I тисячолітті до нашої ери. Зокрема, написаний у скіфські часи манускрипт "Рукопис Ора" має всі характерні риси української мови. Багато сучасних українських слів та мовних коренів вживалися ще за часів трипільської культури. Це засвідчують народні пісні й топографічні назви», — пояснили учасникам.

  Діти пригадали свої перші українські казочки, які читали їм батьки, та продекламували улюблені вірші українських авторів.

  Українська мова – це скарб нашого народу. Тож розмовляй українською мовою вдома, у школі та з друзями! Вона допомагає нам бути єдиними у сьогоднішній боротьбі.

  Тетяна Любенчук,
  заступниця директора по роботі з дітьми

  З нагоди свята та з метою виховати у дітей любов до української в бібліотеці-філії №10 пройшла інтелектуальна гра «Заговори, щоб я тебе побачив».

  Ознайомившись з легендами про виникнення української мови, запрошені активно брали участь у творчих завданнях: бліц, тайнопис, алфавітний калейдоскоп. А ще змагалися у вікторині «Правда / вигадка». Потім дізналися цікаві факти про українську мову:

  • її місце у різних рейтингах;
  • найбільш та найменш вживані літери;
  • найдовше слово та найдовша абревіатура.

  Під час зустрічі школярі вкотре переконались, що саме українська мова є різнобарвною, мелодійною та неповторною. «Такі заходи мають на меті викликати бажання у дітей вивчати українську мову, милуватися її красою; прищеплювати й розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб; виховувати любов до рідної мови та бажання досконало її знати. А завдання бібліотекарів — допомогти їм у цьому», — доводять організаторки.

  Ольга Колокольникова,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №10 

  Мовний non-stop «Мова — коріння нації» влаштували цього ж дня бібліотекарки філії №4 для п'ятикласників ЗОШ №14. Діти вивчали рідну мову, виконуючи веселі вправи:

  • на одній нозі читали скоромовку Сашка Дерманського;
  • розгадували приклади у словах;
  • малювали малюнки з літер;
  • писали оголошення з продажу смішного та страшного жирафів.

  Поділився своїми міркуваннями учасник заходу Богдан: «Рідну мову потрібно вчити. А для цього маємо багато читати, тренувати свою пам'ять та увагу. Я і не знав, що у бібліотеці є спеціальні книжки з такими веселими завданнями!».

  Тетяна Венгрова,
  завідуюча бібліотеки-філії №4

  Нині бібліотека-філія №8 ім. І. Іова за підтримки Хмельницької школи мистецтв «Озерна» провела мовознавчий гравікон «Мелодійна, багата, розмаїта». Організувала книгозбірня такий для вихованців НВО №28 — учнів 4-А класу.

  Школярі більше дізналися про історію свята, перші друковані видання українською та цікаві факти про нашу мову.

     

  Особливо захопливим для них стало виконання різних мовознавчих завдань. З легкістю пройшли тематичну вікторину, демонструючи чудові знання. 

  Окрасою заходу виявилися музичні твори у виконанні учнів школи мистецтв: Боднара Артема, Козака Антона, Коричак Марії, Сапуги Артема.

  Діти кажуть: «Це було справжнє свято краси й милозвучності рідної мови. Адже мова — це душа цілого народу, цілої нації. Любимо, вивчаємо та шануємо її!».

  Людмила Дуда,
  завідуюча бібліотеки-філії №8

  21 лютого книгозбірня №15 провела мовний колаж «Магія рідного слова» для учнів 4-І класу НВК №2.

  Мовне свято розпочалось з поезій, які декламували самі учасники. Захопливою ж для дітей була легенда про виникнення письма.

  З успіхом учні впорались із мовною вікториною й тематичними загадками. Водночас деякі цікаві факти про українську мову діти почули вперше. Про тавтограму, тобто вірш, рядки якого починаються однією і тією ж буквою, дізнались з оповіді бібліотекарки й на прикладі декламування поезії «Самотній сад».

  Дібрали швидко до слів антоніми, пограли в гру «Так чи ні», попрактикувались у вимові скоромовок. Всі завдання сподобались учасникам. «Тож мова має значення, нам треба берегти та шанувати солов’їну», – до спільного висновку дійшли маленькі українці та українки разом з бібліотекаркою.

  Мар’яна Семенюк,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №15

  В умовах, які склалися сьогодні в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала оберегом, символом єднання нації, проявом патріотизму і вірою в ПЕРЕМОГУ!

  Без своєї мови, своєї самобутньої культури – немає народу. Працівниці бібліотеки-філії №2 запропонували учням 6-Б класу ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича взяти участь у мовній мозаїці «І там, де звучить рідна мова, живе український народ».

  На початку заходу діти здійснили невеликий екскурс історією української мови. А потім? А потім шестикласники охоче доєдналися до мовної гри. Вся увага була прикута задля перемоги у конкурсах. У цікавій формі проходили змагання між командами «Паляниця» та «Мовознавці».

  Неабияке захоплення в учасників викликали конкурси: «Інтелектуальна розминка», «Збери літери», «Акторська майстерність», «Вгадай пісню по емодзі», «Мудрість народу», «Друзі мови — скоромовки», «Редактор», «Ребус». Під час конкурсних завдань хлопчики та дівчатка проявили кмітливість та гарне знання української мови.

  Захід пройшов цікаво та динамічно, а головне — звучала рідна, мелодійна, барвиста українська мова — у віршах, піснях, прислів’ях, скоромовках.

  Бібліотекарки також ознайомили учасників заходу з книжковою виставкою «Наша мова — голос української душі».

  Оксана Ковальчук,
  завідуюча бібілотеки-філії №2

  Питання мови завжди було актуальним. Сьогодні світ відзначає Міжнародний день рідної мови. У філії №9 вирішили провести мовно-літературний квест «Мова нас єднає». Саме на ньому читачі змогли послухати й обговорити  найцікавіші факти про українську мову та й продемонструвати свої власні знання.

  Метою зустрічі  було розкрити роль мови в житті кожного з нас. «Адже рідна мова — це як мамина колискова, бабусині казки, це настанови першого учителя та провідник, який поряд з нами протягом життя», — кажуть бібліотекарки.

  Родзинкою зустрічі був мовознавчий квест. Діти розв’язували завдання, відповіді до яких знаходилися у книгах, які їм також потрібно було вгадати та знайти на полицях бібліотеки. Все потрібно було зробити швидко та правильно. «Весело й нестандартно провела час й дізналася більше про можливості та переваги нашої мови», — зазначила учасниця заходу Анастасія.

  Наталія Бондар,
  завідуюча бібліотеки-філії №9

  З нагоди Міжнародного дня рідної мови Копистинська бібліотека-філія №16 провела читацький марафон «Читаємо українською». Бібліотекарка запросила читачів познайомитися з видатними поетичними рядками про українську й продекламути дещо з того, що найбільше сподобалося.

  Понуркевич Ліза і Шинкарук Злата зачитали улюблені вірші про мову.

  Світлана Павельчук,
  бібліотекарка Копистинської бібліотеки-філії №16


  Філія №14
  Філія №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Літературне рандеву

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр