Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  "Хай з козачатко виросте козак"
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  13 Жовтня 2014 р.

  Покрий нас від всякого зла

  Осінь дарує нам не тільки щедрий врожай, а й кілька гарних свят. Це Друга Пречиста (21 вересня), Воздвиження Чесного Хреста (27 вересня), і одне з великих народних свят – Покрова Пресвятої Богородиці.

  Культ Божої Матері, як покровительки нашого народу, тягнеться золотою ниткою від княжих часів до наших днів. Наші князі, козаки та гетьмани обрали Богородицю за свою покровительку та опікунку. Вони в цей день, день Покрови, встановили День Козацького війська та влаштовують змагання, які називаються «Козацькі забави».

  14 та 15 жовтня для учнів 4-А, Б, Г та Д класів НВО №28 було проведено народознавчий лекторій «Покрий нас від всякого зла», під час якого усі дізналися історію виникнення свята Покрови, про прислів’я та приказки, що з нею пов’язані.

  Присутні під час перегляду відеороликів про козацьку добу поринули у наше славне майбутнє, яке ми маємо пам’ятати і пишатися.

  Усі учасники лекторію мали можливість переглянути однойменну книжкову виставку.

  Наприкінці зустрічі бібліотекар організувала прогулянку на природу, щоб проаналізувати прикмети, за якими наші предки примічали погоду на зиму.

  Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

  І понесе луна козацьке слово

  У кожного народу є своє історичне свято. Є таке свято і в українців – день Козацької Слави, яке ми святкуємо 14 жовтня. Завдяки цьому святу ми знаємо нашу історію, яка своїм корінням сягає у глибину століть до того часу, коли наші славні козаки захищали рідну землю.

  Одним із найпрекрасніших, неповторних, унікальних i легендарних явищ українського народу була Запорозька Сiч. Саме про це на заході «І понесе луна козацьке слово» 14 жовтня розповіли своїм юним читачам, учням 4-А класу ЗОШ №14, працівники бібліотеки-філії №4.

  Розглядаючи книжечку «Козацька абетка» та презентацію, підготовлену працівниками бібліотеки, діти довідалися про причини виникнення козацтва, похідний одяг козаків та багато інших цікавих речей стосовно козацтва.

  На завершення бібліотекар звернула увагу користувачів на те, що наша пам’ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами й успішним навчанням. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів, запорізьких козаків, оборонців рідної землі.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

  
  

    

  Козацькому роду нема переводу

  «Козацькому роду нема переводу!» – так співається у пісні, так доводили у бібліотеках-філіях №9 та №15 Хмельницької міської ЦБС, де 14 жовтня святкували День українського козацтва разом з учнями НВК №2.

  Бібліотекарі здійснили екскурс в історію зародження Січі, дослідили звичай посвяти в козаки та дізнались про тонкощі ведення військової оборони.

  На свято завітав сучасний український козак – генерал-полковник українського козацтва у Хмельницькому Мироненко Іван Володимирович, який ознайомив школярів із сучасними тенденціями розвитку українського козацтва.

  Людмила Шевчук, завідуюча бібліотекою-філією №9

    

  Хай з козачатко виросте козак

  14 жовтня відзначається два свята – День Українського козацтва та День Покрови Пресвятої Богородиці. Але чому вони святкуються в один день?

  В Україні Покрова Пресвятої Богородиці – це велике народне свято, але з особливою повагою до нього ставилися запоріжські козаки. Вирушаючи в походи, вони молились іконі Божої Матері. Покровом Богоматері та вірою козаки перемагали ворогів.

  Напередодні цих свят, 13 жовтня, у бібліотеці-філії №14 цікаво та змістовно пройшов козацький розважальний ринг «Хай з козачатко виросте козак» для учнів 5 класу СЗОШ №12.

  Під звуки козацьких маршів для них у бібліотеці були організовані конкурси, вікторини та розважальні ігри.

  І, як годиться у бібліотеці, для школярів експонувалась книжкова виставка «Славетні імена України».

  Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією №14


  Колеги у гостях в ЦБ
  Колеги у гостях в ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книгопоказ

  До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр