Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Ніна Качеровська: «Тарас з нами у кожен складний період»
  Центральна публічна бібліотека
  9 Березня 2023 р.

  Журналістка, письменниця та дослідниця Ніна Качеровська 9 березня у Центральній публічній бібліотеці презентувала свою книгу «Осягнути Шевченкову велич». Це — науково-пізнавальне та художньо-публіцистичне видання, присвячене життю та творчості українського генія. У бібліотеці працю представили двом групам учасників — учням 7-Б і 8-Б класів міської гімназії №1.

  Чому Шевченка називають пророком, яким чином поет має здатність самооновлюватися, не чекаючи, що це зроблять нащадки, наскільки його твори були небезпечними для влади, за що Тараса так сильно бажали ліквідувати. Про це учням було надзвичайно цікаво послухати.

  А важливість творчості Кобзаря Ніна Качеровська на презентації неодноразово підтверджувала, аналізуючи, до прикладу, «Садок вишневий коло хати…» як шедевр лірики, у кожному рядочку якого постає та ідеальна Україна, котру хотів бачити і в котрій хотів жити Шевченко. Не про всі цікаві моменти з життя та творчості Тараса, які є досить популярними, пані Ніна розповідала. Цим намагалася заохотити учасників вивчати Шевченків шлях, читати його вірші, уважно розбираючи кожен рядок, та самим шукати відповіді на питання.

  Відзначила авторка шевченкознавчої праці: «Тарас з нами у кожен складний період. Він завжди оживає в той момент і приходить, коли у нас вже опускаються руки, коли віра слабне. Попри те, що він так мало жив в Україні, Шевченко дуже багато залишив для українців».

  Книга, яку представили у бібліотеці нині, мала вийти ще у 2014 з нагоди 200-ліття від дня народження Кобзаря. Проте тоді не вдалося. З початком повномасштабної війни авторка до неї повернулася, аби нести Шевченка до людей. Видання має на меті у вигляді запитань та відповідей розповісти хоч трохи зацікавленим про славетного українця. Також тут вміщені нариси та розвідки про творчість знаменитих людей, причетних до нашого краю в минулому, і митців-сучасників. 

  Ніна Качеровська на заході наголосила для кожного: «Він розбудив у нас почуття національної гідності. І на сторожі поставив слово… Будьте українцями! Бо за це звання дуже багато людей постраждали».


  Книжкова виставка у центральній бібліотеці
  Книжкова виставка у центральній бібліотеці
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книгопоказ

  До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр