Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Тарасові твори сяють, як зорі, і звучать
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  9 Березня 2023 р.

  У 2023 виповнюється 209 років від дня народження Тараса Шевченка. 9 березня у різних куточках України та світу згадують великого Кобзаря та його пророчі слова.

  Працівниці бібліотеки-філії №11 сьогодні провели для вихованців Центру розвитку «Країна знань» літературну мандрівку «Тарасові твори сяють, як зорі». Завідуюча книгозбірні Алла Глива розповіла цікаві факти з життя та творчості поета. Потім учасники переглянули мультфільм про шлях Тараса та анімацію на вірш «Садок вишневий коло хати».

  Марія, учасниця заходу: «Наші вчителі сьогодні вперше привели нас до бібліотеки. Тут дуже цікаво, багато книг. А ще нам сподобалася розповідь про українського письменника Тараса Шевченка. Особливо був до вподоби мультфільм, герої якого, що показували події, були створені з пластиліну».

  Інна Потравна,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №11

  У перші березневі дні ми згадуємо великого сина нашого народу — Тараса Шевченка. У цей час та в травні влаштовують Шевченківські читання. Користувачка бібліотеки-філії №13 Валерія Вєтрова щороку бере в них участь. Пропонуємо її послухати.

  Додають бібліотекарки: «З кожним роком ми ще більше переконуємось, що Шевченко — це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість — не просто поетичні рядки, а філософія і мудрість».

  Ганна Недвецька,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №13

  9 березня народився славетний поет — Тарас Григорович Шевченко.

  На честь 209-ліття від дня народження великого Кобзаря у бібліотеці-філії №8 ім. І. Іова відбулася літературна подорож «Слова Кобзаря лунають крізь віки».

  Працівники книгозбірні за підтримки НВО №28 та Хмельницької школи мистецтв «Озерна» організували свято-спомин, присвячене  великому співцю українського народу. Учні 4-Г та 4-Д класів завітали до бібліотеки, де пригадали дитячі роки маленького Тарасика, поспівчували долі юнака Тараса й насолодилися поезією Кобзаря.

  Передати атмосферу часу допомогли музичні твори у виконанні вихованців мистецької школи.

    

  Як справжній прояв любові та поваги звучало декламування віршованих творів видатного українця. Хлопчики та дівчатка майстерно передавали красу кожної стрічки, написаної рукою Шевченка.

  Наголосили наостанок для учасників: «Тарас Григорович відійшов у вічність, але назавжди став символом незламності українського духу й прикладом любові до рідного краю, котра здатна подолати всі негаразди!».

  Людмила Дуда,
  завідуюча бібліотеки-філії №8

  Богдановецька бібліотека-філія №21 спільно з Богдановецькою гімназією 9 березня провели «Буде тобі, враже, як Шевченко скаже» —  мистецьке свято, присвячене 209-й річниці від дня народження Тараса. 

  На патріотичному заході найперше хвилиною мовчання вшанували загиблих у сьогоднішній війні українських воїнів.

  А  виконання творів Кобзаря школярами спільно з місцевим аматорським фольклорним колективом (адже багато творів письменника покладено на музику) зробили свято яскравим, насиченим віршами, музикою та піснями. «Яке гарне свято!» —  сказала учителька Богдановецької гімназії Олена Палюх. Її слова підтримали й учні.

  Світлана Бойко,
  бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21

  Цього ж дня в Масівецькій бібліотеці-філії №22 з нагоди 209-річчя від дня народження Шевченка відбулося літературно-мистецьке свято «Читаємо Шевченка — учімося у нього!». На захід завітали учні Масівецької гімназії. Діти із захопленням декламували й читали твори нашого генія, адже й нині його слова неймовірно актуальні. Особливо учасників вразили слова:

  І потече сторіками
  Кров у синє море
  Дітей ваших… І не буде
  Кому помагати:
  Одцурається брат брата
  І дитини мати…

  Дмитро Юзвенко, учень, з подивом декілька раз запитав: «Звідки ж Шевченко знав, що саме так буде?». Адже в лихий час погляди людей можуть бути настільки різними, що рідні люди стають чужими.

  Отже, робимо висновки, що треба періодично перечитувати слова Кобзаря та прислуховуватися до них. Можливо, якщо це зробити вчасно, то хтось зможе запобігти якійсь біді.

  Тетяна Лагодюк,
  бібліотекарка Масівецької бібліотеки-філії №22

   

  У бібліотеці-філії №17 з нагоди 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка провели тематичні читання «Читаємо Шевченка». Учасниками та декламаторами заходу стали учні НВО №23.

  Також до книгозбірні завітали літератори-подоляни:

  • поет-гуморист Степан Шкапій,
  • поетка Людмила Рудковська,
  • письменниця та секретар Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України Альона Радецька.

  Творча зустріч була наповнена теплою поетичною атмосферою. Звучали пророчі слова Кобзаря, вражаючи кожного повсякчасною актуальністю чи не кожного віршованого рядка. 

  Валентина Бугаєва,
  завідуюча бібліотеки-філії №17


  Французький сніданок в українській бібліотеці
  Французький сніданок в українській бібліотеці
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Приємного та цікавого читання!

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за літо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр