Навесні приходить до нас одне з найвеличніших християнських свят — Великдень. 12 квітня в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася літературно-музична година «Великодній передзвін». На подію запросили учнів 5-Б класу СЗОШ №21.
Бібліотекарки розповіли про традиції святкування Великодня, його красу та значущість. Під час літературної частини заходу організаторки особливу увагу звернули на звичаї українських родин.
Музичну частину події презентували талановиті учні Хмельницької дитячої школи мистецтв «Заріччя». До програми увійшли: номери вокалісток класу сольного співу під акомпанемент фортепіано, виступ дуету у складі Володі Манзюка та Максима Килимника, а також виступ бандуристки. У такий спосіб присутні поринули у світ великодніх традицій та українських пісень.

А наприкінці заходу працівниці бібліотеки привітали гостей із прийдешніми святами, побажали здоров`я, миру та смачної пасочки.
Тетяна Любенчук,
заступниця директора по роботі з дітьми

Цього ж дня бібліотекарки філії №4 завітали до школярів з усним журналом «Пасха йде до хати, будемо Великдень справляти». Дітям розказали про цікаві народні традиції та обряди. Учнів вразило, що в цей день у давнину заможні господарі ставили на стіл аж 48 страв — за кількістю днів минулого посту.

Бібліотекарка читального залу Ірина Драйна впевнена: «Ми обов'язково повинні навчати дітей святкових традицій нашого народу. Розкриваючи звичаї святкування Вербної неділі, Чистого четверга та й самого Великодня, ми виховуємо у школярів почуття єдності та любові до української нації».

Ділиться враженнями учасник заходу Костя: «Мені сподобалася легенда про імператора Тіберія та Марію Магдалину. Вона подарувала імператору яйце, а воно стало червоним, як Кров Ісуса».
Тетяна Венгрова,
завідуюча бібліотеки-філії №4

12 квітня, напередодні Великодніх свят, у бібліотеці-філії №10 організували майстерню радості «Пасхальна листівка». Виявляється, аби створити оригінальні святкові прикраси, потрібно зовсім небагато часу, кольоровий папір, ножиці, клей і найголовніше — бажання й фантазія.
Бібліотекарки підготували заготівки великодніх зайчиків, а діти з кольорового паперу вирізали й склеювали деталі. Під час творчого процесу учасників знайомили з традиціями, обрядами, звичаями Великодня. Пояснили й те, чому на святковому столі українців, крім паски та фарбованих яєць, з’являються смаколики у формі зайчиків та кроликів.

Прикраси, зроблені дитячими руками, вийшли дуже милими та зворушливими. «Сьогоднішній майстер-клас мав на меті розширити знання дітей про святкування Великодніх свят. Розповіли про Вербну неділю, Чистий четвер, Великдень. Ми маємо відроджувати звичаї та обряди нашого народу, а також знайомити дітей з традиціями інших країн», — вважають у книгозбірні.
Ольга Колокольникова,
бібліотекарка бібілотеки-філії №10
|