Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Знайомтеся з доробком наших земляків
    Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
    19 Квітня 2023 р.

    19-20 квітня проходить XVIІ обласний форум «Книжкова весна на Хмельниччині». Відбувається такий з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права. Доєднуючись до літературної традиції, бібліотека-філія № 8 імені І. Іова підготувала онлайновий бібліодайджест «Подільські майстри слова».

    У відеопідбірці зібрані матеріали про цікаві друковані видання останніх років, що належать перу подільських майстрів слова. До уваги всіх охочих — твори різних жанрів.

    Знайомтеся з доробком наших земляків! Разом з тим запрошуємо до бібліотеки читати.

    Людмила Дуда,
    завідуюча бібліотеки-філії №8

    У межах форуму «Книжкова весна на Хмельниччині» філія №3 19 квітня організувала зустріч з хмельницькою майстринею слова Галиною Корицькою. Гостя — авторка 4 книг, учасниця літературного фестивалю «Слово єднає!», заступниця голови Хмельницького обласного осередку ВТС «Конгрес літераторів України».

    Пані Галина пише не тільки для дорослих, а й для дітей. Зустріч провели для учнів 4 класу НВК №7.

    Творча гостя познайомила учасників зі своєю першою збіркою віршів «Радості спілого літа», адресованою дітям. Хлопчики й дівчатка з цікавістю слухали поезію, спілкувалися з поеткою, невпинно запитували та тішилися живій розмові.

    Приємний літературний післясмак залишився і в маленьких учасників, і у творчої гості, і в організаторів. Майстриня слова пані Галина ствердно додала: «Діти — це наше майбутнє. Пишаюся такими читачами».

    Ліана Яцюк,
    завідуюча бібліотеки-філії №3

    19 квітня у бібліотеці-філії №13 відбулося онлайнове читання поезії подільської письменниці Ольги Лихогляд, котра є справжньою берегинею вкраїнського слова. Чудова поетка, громадська діячка, членкиня Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Очолювала об’єднання жінок-літераторів «Лесина пісня», неодноразово обиралася депутатом Хмельницької міської ради.

    Читання поезій авторки книгозбірня провела у межах форуму «Книжкова весна на Хмельниччині». Аби дізнатися, як проходив захід, пропонуємо переглянути відеозвіт.

    Алла Панасюк,
    завідуюча бібліотеки-філії №13

    19 квітня Давидковецька бібліотека-філія №5 разом з читачами завітала до Літературно-мистецької вітальні ім. Миколи Кульбовського, котра знаходиться в приміщенні Давидковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    Микола Кульбовський — наш земляк, музикант, педагог, літератор, журналіст, краєзнавець. Бібліотекарка разом з учнями середнього шкільного віку та вчителькою Надією Романюк провели у вітальні для менших діток екскурсію «Творча палітра Миколи Михайловича Кульбовського». «Зайшовши у вітальню, одразу помічаємо багато нагород, грамот, подяк. Микола Кульбовський — відомий шевченкознавець та знавець і дослідник Поділля. Написав понад 600 статей-розвідок, нарисів про хмельницьких письменників, художників, артистів. Є автором п’ятьох книг циклу “З подільського кореня”, в яких — про життя та творчість видатних подолян», — розповіли учасникам та запропонували переглянути представлені тут книги.

    Ще один талант подільського діяча — скульптурні роботи з дерева. Вони багато разів були відзначені дипломами та грамотами. «Найбільше мене здивувала скульптура “Слоник”. Просто з підібраних кусочків кори дерев та грубих гілок можна зробити такий витвір!» — ділилися враженнями діти.

    28 серпня 2019 Микола Кульбовський пішов з життя. Але він залишив нащадкам багату спадщину, його ім’я житиме у творах, працях, дослідженнях та художніх роботах.

    Людмила Артемчук,
    бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5

    У межах форуму в Богдановецькій бібліотеці-філії 21 відбулася літературна година. Її організували для учнів 6 класу. Подія мала назву «Мандрівка книжковим містом».

        

    Хлопчики та дівчатка із задоволенням взяли участь в інтелектуальній вікторині про книги. Також згадали улюблених казкових героїв та авторів, які їх вигадали. А ще спробували самотужки створити казочку й оповідання.

    Літературна година учасникам сподобалася. «Дуже весело і цікаво провели сьогодні час», — сказала Софія Назарова. Дівчинка пообіцяла принести до бібліотеки вірші та казочку, які написала сама.

    Світлана Бойко,
    бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21

    У межах форуму «Книжкова весна на Хмельниччині» 18 квітня в Пироговецькій бібліотеці-філії№18 відбулася літературна онлайн-зустріч «Мандрівка стежками подільських митців».

      

    Подію провели для тих, хто цікавиться літературою та мистецтвом Хмельниччини. Для зручності учасників її організували в онлайн-форматі. Попри обрану форму спілкування на літературні теми було живим та активним. Ті, хто доєднався, охоче розповідали про прочитані твори літераторів краю, ділилися власними спостереженнями щодо перебігу літературного процесу, обговорювали поетичний доробок наших письменників.

    Загалом же за мету влаштований захід мав сприяння розвитку місцевої культури та збільшення інтересу до літератури й мистецтва.

    Ольга Євчишена,
    бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії № 18 

    22 квітня Масівецька бібліотека-філія №22 з нагоди обласного форуму «Книжкова весна на Хмельниччині», котрий проходив нещодавно, провела літературне читання вголос «Слово єднає».

    Відвідувачі з радістю доєднувалися до спільного читання творів наших подільських авторів, як-от: Ольги Саліпи, Оксани Радушинської, Віталія Міхалевського, Михайла Цимбалюка та інших.

    Користувачка бібліотеки Анастасія Лукіянішина, після того, як прочитала вірш Оксани Радушинської «До воїна», була вражена глибиною мудрості та співчуття авторки. «Одразу можна зрозуміти, що Оксана Радушинська надзвичайно добра та чуйна людина. Подвиг та самопожертва сьогоднішніх воїнів її дуже болить. Письменниця тому, певно, ще й волонтерить. Добрі справи доброї людини» — такий висновок зробила Анастасія.

    Тетяна Лагодюк,
    бібліотекарка Масівецької бібліотеки-філії №22


    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Література за державною програмою

    Нова хвиля української літератури – ясрава, різножанрова, захоплюча. Вона є дзеркалом сьогодення та скарбом для майбутніх поколінь.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр