Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Історико-документальне видання Володимира Захар’єва представили у бібліотеці
  Центральна публічна бібліотека
  19 Квітня 2023 р.

  У читальній залі Центральної публічної бібліотеки 19 квітня презентували історико-документальне видання «ВОНИ або книжка про тих, хто залишив свій слід у моїй долі». На захід розповісти про книгу завітав автор — літератор, журналіст, археолог, краєзнавець, історик Володимир Захар’єв.

  Праця побачила світ цьогоріч, матиме продовження, адже є першою частиною комплексної роботи. Вона присвячена Поділлю та людям Хмельниччини, котрі зробили свій внесок у розвиток краєзнавства, місцевої літератури, археології та журналістики у період з 80-х рр. ХХ до російсько-української війни 20-х рр. ХХІ століття. Автор обрав оригінальну, тісно пов’язану з візуалізацією, подачу і поставив за мету більше сказати про людей, котрі оточували його, ніж про себе самого. Тож це — не звичні мемуарні записи.

  Про те, як з’явилася ідея, як обиралася форма, на презентації у бібліотеці розповів сам Володимир Захар’єв. «У житті кожної людини буває, коли вона переживає певний період, кількість років, і настає момент, що фраза “mеmento morі” уже не є просто фразою… Для мене таким моментом була хвороба. У найскладніший етап я вирішив: якщо я не опишу про цих людей, то про них ніхто не опише… Взагалі вважаю, що писати потрібно про всіх людей, а час розбереться. І потім ті, хто будуть пізніше, зроблять свої висновки», — каже пан Володимир. У такий спосіб і з такими намірами та водночас разом зі здобутими доти знаннями, вміннями й талантами автор взявся до праці.

  Книга наповнена конкретикою фактів, що стосуються рідного краю. Містить різні згадки: про людей, про пригоди, юнацькі роки, археологічні дослідження і т. ін. Попри все Володимир Захар’єв відзначає важливість того, що все написане є правдою. Коли працював, то й сам дивувався з того, як вдавалося пригадати різні дрібниці й деталі: «Коли сідаєш і починаєш писати, то одне за друге чіпається, і так йде — деколи сумно, деколи весело. Якщо плачу з того, що написав — значить, що написав правду». Тому цілком виправданим є те, що книга уже здобула чимало схвальних відгуків, адже вийшла унікальною.

  До зустрічі-презентації у бібліотеці доєдналися творчі колеги. Захід тісно переплітався музичними номерами та розповідями тих, чиї імена є в книзі, або ж хто теж попрацював над нею. Зокрема, коректором видання став кандидат філологічних наук Володимир Півень.

  Наостанок автор розповів про те, чого чекати читачу в наступній частині, які має літературні плани, почитав трохи з поетичного.


  Хор "Надвечір’я" у ЦБ
  Хор "Надвечір’я" у ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки осені

  Багато художньої літератури, твори для дітей, посібники для навчання.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр