Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Дзвони Чорнобиля душу тривожать
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  26 Квітня 2023 р.

  37-ма річниця Чорнобильської катастрофи… Масштаби трагічної події вражають і тепер. Забувати не можна, але ще важливіше зробити все, аби ніколи й за жодних обставин не сталося подібної катастрофи.

  У день річниці, 26 квітня, бібліотека-філія №13 організувала годину пам’яті «Дзвони Чорнобиля душу тривожать». Працівниці книгозбірні провели захід у ЗОШ №14 для дев’ятикласників (класна керівниця — Антонюк Галина Володимирівна).

  Мета години пам’яті: дати можливість учасникам усвідомити масштаби трагедії; сприяти тому, аби молоді люди відчували відповідальність за життя наступних поколінь; виховувати повагу до людей, котрі віддали своє життя, здійснюючи ліквідацію наслідків аварії.

  Бібліотекарки запропонували дев’ятикласникам переглянути відеоматеріали, розповіли детально про те, що трапилося 37 років тому, а також дали можливість учасникам обговорити між собою події, поділитись думками, подискутувати. «26 квітня — це водночас і день, коли всі ми повинні поставити перед собою питання: “хто я?”, “для чого я живу на світі?”, “як живу?”, “чи можу я допомогти людині, яка цього потребує?”. Навіть природа робить нам застереження, щоб ми не були байдужими та жорстокими, щоб постійно пам’ятали про те, що доля всього людства — це і наше майбутнє»  такими словами завершили захід організаторки.

  Алла Панасюк,
  завідуюча бібліотеки-філії №13

  Напередодні в Масівецькій бібліотеці-філії №22 влаштували годину-реквієм «А душа людська пам’ятає…». Учасниками заходу стали учні місцевої гімназії.

  Бібліотекарка розповіла, що чорних дат в історії України немало, одна з них — 26 квітня 1986. Тоді над квітучим Поліссям здійнявся ще в нічне небо вогонь радіаційного вибуху на Чорнобильській АЕС. Гіркі дзвони Чорнобиля не стихають ось уже 37 років. Спогади нагадують про тих, кого катастрофа знищила одразу, і про тих, хто помер згодом.

  Тема Чорнобиля актуальна. У перші дні повномасштабного вторгнення окупанти захопили ЧАЕС, чим тероризували не тільки українців, а й світ. Зону та прилеглі території вдалося вчасно деокупувати.

  Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль. Разом з тим застеріг, що завжди треба пам’ятати про небезпеки. Хвилиною мовчання вшанували на заході тих, хто боровся з наслідками Чорнобильської катастрофи.

  Нехай у цей день тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в думках у кожного з нас співчуттям і милосердям… 

  Тетяна Лагодюк,
  бібліотекарка Масівецької бібліотеки-філії №22

  26 квітня 1986 року  день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу вирвалась хмара радіоактивного пилу. Понад 30 років минуло з моменту аварії, але її наслідки залишаються й досі предметом обговорення світової наукової спільноти.

  У День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, 26 квітня, працівниці бібліотеки-філії №11 провели для студенів Хмельницького професійного ліцею електроніки екологічний екскурс «Чорнобиль не має минулого».

  Завідуюча книгозбірні Алла Глива розповіла маловідомі факти щодо аварії, обставин її ліквідації та наслідків. Артем, учасник заходу: «Я сьогодні дізнався, що для іноземних туристів зона відчуження є екстравагантною туристичною територією. Дивно... Якщо бути чесним, то сам би, напевно, не наважився поїхати на екскурсію у Чорнобиль. Можливо, якби був впевненим, що там більш-менш безпечний радіактивний фон».

  Інна Потравна,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №11


  Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського
  Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Краєзнавчі посиденьки з книгою

  В перші місяці 2022 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської громади надійшли нові твори подільських письменників. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр