37-ма річниця Чорнобильської катастрофи… Масштаби трагічної події вражають і тепер. Забувати не можна, але ще важливіше зробити все, аби ніколи й за жодних обставин не сталося подібної катастрофи.
У день річниці, 26 квітня, бібліотека-філія №13 організувала годину пам’яті «Дзвони Чорнобиля душу тривожать». Працівниці книгозбірні провели захід у ЗОШ №14 для дев’ятикласників (класна керівниця — Антонюк Галина Володимирівна).

Мета години пам’яті: дати можливість учасникам усвідомити масштаби трагедії; сприяти тому, аби молоді люди відчували відповідальність за життя наступних поколінь; виховувати повагу до людей, котрі віддали своє життя, здійснюючи ліквідацію наслідків аварії.

Бібліотекарки запропонували дев’ятикласникам переглянути відеоматеріали, розповіли детально про те, що трапилося 37 років тому, а також дали можливість учасникам обговорити між собою події, поділитись думками, подискутувати. «26 квітня — це водночас і день, коли всі ми повинні поставити перед собою питання: “хто я?”, “для чого я живу на світі?”, “як живу?”, “чи можу я допомогти людині, яка цього потребує?”. Навіть природа робить нам застереження, щоб ми не були байдужими та жорстокими, щоб постійно пам’ятали про те, що доля всього людства — це і наше майбутнє» — такими словами завершили захід організаторки.
Алла Панасюк,
завідуюча бібліотеки-філії №13

Напередодні в Масівецькій бібліотеці-філії №22 влаштували годину-реквієм «А душа людська пам’ятає…». Учасниками заходу стали учні місцевої гімназії.
Бібліотекарка розповіла, що чорних дат в історії України немало, одна з них — 26 квітня 1986. Тоді над квітучим Поліссям здійнявся ще в нічне небо вогонь радіаційного вибуху на Чорнобильській АЕС. Гіркі дзвони Чорнобиля не стихають ось уже 37 років. Спогади нагадують про тих, кого катастрофа знищила одразу, і про тих, хто помер згодом.
Тема Чорнобиля актуальна. У перші дні повномасштабного вторгнення окупанти захопили ЧАЕС, чим тероризували не тільки українців, а й світ. Зону та прилеглі території вдалося вчасно деокупувати.
Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль. Разом з тим застеріг, що завжди треба пам’ятати про небезпеки. Хвилиною мовчання вшанували на заході тих, хто боровся з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Нехай у цей день тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в думках у кожного з нас співчуттям і милосердям…
Тетяна Лагодюк,
бібліотекарка Масівецької бібліотеки-філії №22

26 квітня 1986 року — день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу вирвалась хмара радіоактивного пилу. Понад 30 років минуло з моменту аварії, але її наслідки залишаються й досі предметом обговорення світової наукової спільноти.
У День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, 26 квітня, працівниці бібліотеки-філії №11 провели для студенів Хмельницького професійного ліцею електроніки екологічний екскурс «Чорнобиль не має минулого».

Завідуюча книгозбірні Алла Глива розповіла маловідомі факти щодо аварії, обставин її ліквідації та наслідків. Артем, учасник заходу: «Я сьогодні дізнався, що для іноземних туристів зона відчуження є екстравагантною туристичною територією. Дивно... Якщо бути чесним, то сам би, напевно, не наважився поїхати на екскурсію у Чорнобиль. Можливо, якби був впевненим, що там більш-менш безпечний радіактивний фон».
Інна Потравна,
бібліотекарка бібліотеки-філії №11
|