Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Пізнаємо Європу разом з користувачами
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  11 Травня 2023 р.

  До Дня Європи книгозбірня №15 влаштувала для учнів 5-А класу навчально-виховного комплексу №2 виставку-вікторину «Вивчай Європу  змінюй Україну». Провела її 11 травня.

  У межах заходу учні дізналися про Європейський Союз, історію його створення та розвитку, символіку. Активності дітей посприяла тематична вікторина. Вони продемонстрували свої власні знання.

  Разом з тим учні ознайомилися з цікавими фактами про Європу. Не оминули увагою і європейських письменників та їхні творчі здобутки. До прикладу, особливо інтригуючою для дітей стала казка-плутанка, в якій сплелися різні казки Шарля Перро, а їх треба було відгадати. Також зворушливим моментом під час вікторини стало виконання учнями Державного Гімну України.

  Свято доповнювала тематична книжкова виставка про країни Європи та Європейський Союз, яку діти з цікавістю переглянули.

  Мар’яна Семенюк,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №15

  11 травня у бібліотеці-філії №4 до Дня Європи працівниці для відвідувачів книгозбірні влаштували огляд літератури з інформаційного куточка «ЄС на книжковій полиці».

  Матеріали для заходу були надані бібліотеці у межах проєкту «Інформаційна підтримка ЄС — бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні».

  Також відвідувачам пропонували пройти онлайн-вікторину на Euroquiz.org.ua, який був створений задля реалізації названого проєкту і вміщує чимало корисних ігор для популяризації євроінтеграції та детальнішого вивчення культури і традицій країн Європи.

  Тетяна Венгрова,
  завідуюча бібліотеки-філії №4

  11 травня на книжковий круїз до філії №3 завітали учні 3 класу НВК №7. У цей день школярі не лише дізналися про День Європи, але й добре провели час. Мали змогу поринути у світ казкових цікавинок, які є у книгозбірні.

  Для діток провели гру «Відгадай». Їм зачитували уривки найвідоміших світових казок, а вони натомість мали відгадати назву казки та письменника, котрий її написав.

  На завершення заходу бібліотечна працівниця прочитала дітворі «Синю бороду». Казка дуже сподобалася дітям.

  Бібліотекарки кажуть: «Подорож була фантастичною, бо ми мандрували казками країн Європи. Кожна країна має свої народні казкові твори. Вони загадкові, містичні, веселі та повчальні. Казки — це завше незвичайний і захопливий світ пригод. Вони навчають мудрості, чуйності, сміливості й доброти».

  Тетяна Ілаш,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №3

  У філії №10 для юних користувачів підготували геокешинг «Розмаїття культур Європи». Метою заходу було розповісти про історію європейських країн, символіку ЄС, про значення 12 зірок та кола, європейські цінності, міжнародні європейські організації.

  Разом з дітьми організували розвивальну гру «Прапори світу», після якої на карті Європи вписували назви європейських держав та їхні столиці, знаходили визначні пам’ятки та вклеювали їх у відповідні місця. Не забули  й про Україну, яка має багате історичне минуле. Понад 140 тис. пам'яток історії та культури перебувають під охороною держави.

  Відзначення Дня Європи в Україні — це важливий крок у становленні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

  Ольга Колокольникова,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №10 

  Святкування Дня Європи разом з усіма європейцями є кроком-свідченням нашого європейського майбутнього.

  Сьогодні у Бахматовецькій бібліотеці-філії №20 читачі мали змогу здійснити віртуальну подорож Європою. Милувалися неймовірними пам'ятками архітектури та визначними місцями. Дізналися багато цікавого про Європу та найбільші її міста. Вчилися орієнтуватися за путівниками та туристичними картами. Обговорювали близькість культури різних європейських країн та України.

  А для найменших користувачів тут підготували виставку «Подорожуємо європейськими казками». Дітки мають змогу під час читання пізнавати культуру європейських народів та насолоджуватися захопливим світом казок. На виставці представлені як народні казки, так і авторські.

  Галина Малієнко,
  бібліотекарка Бахматовецької бібліотеки-філії №20

  Бібліотекарки філії №11 провели 11 травня для студентів Хмельницького професійного ліцею електроніки віртуальну подорож «Найкрасивіші та найцікавіші міста Європи». Учасники обговорили те, як співпрацює Україна і ЄС на різних рівнях та як країни Європи підтримують нашу державу після початку повномасштабного російського вторгнення.

  Звісно, культурна спадщина будь-якої країни цінна. І за допомогою різноманітних онлайн-вікторин та тестів молодь перевірила свої знання, а саме те, наскільки добре вони знайомі з цікавинками Європи та України.

  Максим, учасник заходу: «На заході ми пересвідчилися, що багато красивих місць є як в Україні, так і за кордоном. Є куди поїхати, багато на що подивитися. Я розгадував вікторину про прапори країн ЄС. Я відгадав їх усі. У цьому мені допомогли перегляди футбольних матчів».

  Алла Глива,
  завідуюча бібліотеки-філії №11


  Перший міжнародний етно-фестиваль «Ладовиці»
  Перший міжнародний етно-фестиваль «Ладовиці»
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки осені

  Багато художньої літератури, твори для дітей, посібники для навчання.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр