Найдорожчою людиною у нашому житті завжди була, є і буде мама. Вона відкрила нам світ. З нею ми зробили перші кроки, бо тримали наснадійні мамині руки.
12 травня до бібліотеки-філії №14 завітали учні СЗОШ №12. З третьокласниками провели тематичний захід, присвячений Дню матері. На події лунали пісні, звучали вірші про маму та слова найщиріших вітань для найближчих людей. «Для мене мама — найрідніша, найближча, — говорить учасниця Тетянка Мазуркевич. — Вона у мене дуже лагідна, терпляча, ніжна. Вона для мене найголовніша у цілому світі».
![Захід до Дня матері у філії №14](/uploads/images/news/news 2023/fil_14_sonechko.jpg)
Бібліотекарки ж розповіли, що свято матері переживало заборони й забуття, проте не зникло. Воно мусить бути завжди, як і мамина любов. Це свято повертає нас до давніх традицій, аби ми вміли проносити крізь усе життя шану до матері.
Валентина Черненко,
завідуюча бібліотеки-філії №14
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
Нехай світанок травневим святом
Над цілим світом зоряно цвіте.
Хай сяє сонцем в серці слово «мати».
Таке незгасне, вічне і святе.
Мама, мати, матуся! Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, яким ми звертаємось до найближчої, найдорожчої, найріднішої, наймилішої для нас людини, людини з прекрасним і гордим іменем — Мати!
Напередодні свята, 12 травня, у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась мистецька година «З усіх два слова — "Мати" та "Вітчизна" — існують тільки в однині». Її влаштували для підопічних БФ «Карітас — Хмельницький».
![Мистецька година до Дня матері у філії №12](/uploads/images/news/news 2023/fil_12_vitchyzna1.JPG)
Працівниця старшого абонементу ознайомила присутніх з історією свята матерів, відзначила важливість дати. Учні Хмельницької школи мистецтв «Заріччя» підготували творчу програму для гостей: виконали музичні твори під акомпанемент саксофона, гітари та бандури. Також виступив дует піаністів.
Атмосферними стали виступи бенефіціарів проєкту «Домашня опіка» БФ «Карітас — Хмельницький»: жіночого тріо «Маестро», дуету двох сестер під супровід баяна; декламування поезії відомою подільською авторкою Ольгою Лихогляд.
Окрім того, для глядачів підготували конкурси «Відгадай дитину» та «Зварити борщ», у яких взяли активну участь усі охочі. На завершення заходу працівники благодійної організації привітали усіх матусь зі святом подарунками.
Тетяна Любенчук,
заступниця директора по роботі з дітьми
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
12 квітня відбулося мистецьке свято «Жінка, мати, берегиня». Захід Богдановецька бібліотека-філія №21 провела спільно з Центром культури та дозвілля.
На мистецькому святі облаштували виставку книг. Також представили виставку вишиванок. Це роботи місцевої майстрині Псярук Н. С.
![Мистецьке свято до Дня матері](/uploads/images/news/news 2023/fil_21_shanujmo1.jpeg)
Окрім того, на події декламували вірші. Звучало чимало пісень про маму.
Поділилася тамтешня педагогиня Лобода М. В.: «Таке гарне свято. У наш непростий час саме подібні свята дуже важливі для наших односельців. Цими заходами ми підтримуємо одвічні цінності, насичуємо душу потрібними їй, споконвічними, ідеалами».
Світлана Бойко,
бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21
|