Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Любов’ю квітнуть вишиванки
    Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
    18 Травня 2023 р.

    З нагоди святкування Дня вишиванки 18 травня у бібліотеці-філії №13 відбувся тематичний захід — народознавча криниця «Любов’ю квітнуть вишиванки». Відвідувачі книгозбірні дізналися багато фактів про вишиванку. Також познайомилися з вишивальним орнаментом, який бібліотекарки представили на заході.

    У такий спосіб бібліотека популяризувала збереження українських цінностей та звичаїв серед читачів. Здавна відомо, що  вишиванка є міцним оберегом від нещасть та бід, особливо тоді, коли вона вишита самостійно або ж руками рідних.

    День вишиванки — це всеукраїнське свято, яке за кілька років здобуло популярність. «Сорочка-вишиванка сьогодні стала модною, її вдягають на свято і в будень, від малих дітей до людей поважного віку. Тож нехай вишиті українські рушники, сорочки, скатертини, ікони, картини стануть оберегами у вашому житті» — такими словами-побажаннями завершила захід бібліотекарка Ганна Недвецька.

    Алла Панасюк,
    завідуюча бібліотеки-філії №13

    Щорічно у третій четвер травня Україна відзначає свято народного символу — День вишиванки. Цьогоріч він припав на 18 травня. Бібліотека-філія №8 ім. І. Іова провела з нагоди свята для учнів 2-В класу НВО №28 етномандрівку «Україна моя вишивана».

    До уваги учасників:

    • цікава розповідь про національне мистецтво;
    • тематична підбірка книг;
    • музичні твори у виконанні вихованців Хмельницької школи мистецтв «Озерна» Ольги Калапко та Марка Демчука.

    Школярі мали змогу нині у книгозбірні на власні очі побачити вишиту красу, створену голкою, більше дізналися про значення кольорів та орнаментів у вишивці. Крім того, і самі продемонстрували яскравість національних традицій, одягнувши вишиванки. «На святі були й вишиті сорочки з різними типами орнаментів, і барвисті сукні з елементами вишивки. Захід зачаровував красою національного українського одягу», — розповідають організаторки. А ще закликають: «Любімо і цінуймо нашу культурну спадщину. Адже вона прояв невмирущої душі народу та символ зв’язку поколінь».

    Людмила Дуда,
    завідуюча бібліотеки-філії №8

    Для українця вишиванка — не просто одяг, а щось дуже і дуже особливе — особисте, рідне, святе. Українська вишиванка з давніх-давен була талісманом, сімейним оберегом, символом, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня.

    У День вишиванки працівниці бібліотеки-філії №2 для учнів 6-Є класу НВК №4 підготували годину духовності «Вишиванка — одвічний предків талісман».

    Бібліотекарки розповіли про історію виникнення свята, що вишиванка славиться різноманітністю узорів і палітрою кольорів. Також вона є українським оберегом, частиною культури та душею нашого народу. Вишиванка — це генетичний код українців, символ сміливості, боротьби та перемоги.

    Учасники години духовності зачитали вірші, присвячені вишиванці, наших подільських поетів, а саме: «Свято вишиванок» Марії Горожанової, «Матусю, виший» Надії Вітвіцької, «Вишиванка» Віталія Міхалевського, «Вишиваночка» Людмили Шостацької, «Вишиванка» Галини Корицької, «Вишиваю рушники» Галини Ісаєнко.

    Та на цьому захід не завершився, бо на присутніх чекала ще й «родзинка» — знайомство з подільською майстринею-вишивальницею Галиною Варенюк. Пані Галина розповіла про свої роботи, техніку їх виконання, ознайомила дітей з різновидами орнаментів, зокрема з подільською вишивкою. Майстриня зізналася, що натхнення вона черпає з рідного слова, з української пісні та з народних обрядів. А ще гостя дала шестикласникам корисні поради про те, як починати вишивати, гаптувати та підбирати тематику для своїх виробів.

    Учасники заходу ознайомилися з виставкою робіт майстрині. Це вишиті сукні та сорочки, рушники, серветки, скатертини, картини, а особливою гордістю пані Галини є вишиті ікони. На всіх роботах оживають квіти. Вироби «дихають» любов’ю. Свої роботи Галина Олександрівна передає як обереги на фронт нашим захисникам та захисницям.

    Підсумком заходу стала онлайн-вікторина на Kahoot! «Українська вишиванка». До свята бібліотекарки підготували викладку літератури «Вишиванка — душа українського народу», на якій представили видання про історію та символіку української вишивки, її традиції та регіональні особливості.

    Оксана Ковальчук,
    завідуюча бібліотеки-філії №2

    Сьогодні в Богдановецькій бібліотеці-філії 21 до Дня вишиванки відбулася зустріч. На ній представили виставку робіт майстрині-вишивальниці Ніни Псярук.

    Роботи будуть знаходитися у бібліотеці впродовж тижня. Усі охочі зможуть помилуватися ними.

    Староста села М. П. Діденко привітав майстриню з виставкою та звернувся з побажанням: «Нехай уся Україна і Ваші довгі роки, Ніно Степанівно, цвітуть, як квіти на ваших вишивках».

    Ніна Степанівна є активною учасницею усіх заходів бібліотеки. А її вишивки часто прикрашають мистецькі свята. Тож запрошуємо до книгозбірні переглянути талановиті роботи.

    Світлана Бойко,
    бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21


    Філія №2
    Філія №2
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Новинки для читання

    Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр