Без сім’ї і свого роду — немає нації, народу.
Народна мудрість
8 липня — День родини. 30 грудня 2011 року Президент України підписав Указ №1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят», у якому зазначено, що 8 липня в нашій країні буде вшановуватися День родини. Уперше його відзначали у 2012 році. Мета свята — популяризація сімейних цінностей, укріплення родинних стосунків, розвитку сімейних традицій та забезпечення виховання дітей у родинному колі, адже родина — це своєрідне середовище, в якому формуються умови для цілісного розвитку, становлення особистості, входження її в соціум, адаптації у ньому. Родинне вогнище — це маленька батьківщина кожної людини, з якої починається пізнання світу, де духовне та фізичне здоров’я дитини залежить від материнської любові, батьківської турботи та захисту, мудрих порад дідусів та бабусь, теплих стосунків між близькими людьми. У родині людина навчається добра і любові, поваги до свого роду, до рідної мови, до Батьківщини.

Дата 8 липня вибрана не випадково, адже саме цього дня православні відзначають день Святих Петра та Февронії, які є покровителями шлюбу, зразком подружньої любові та вірності. За своє життя Петро і Февронія пережили багато негараздів, та ніколи не дозволяли собі образ, підтримуючи одне одного у вигнанні, коли їм довелося відмовитися від влади й багатства. Пізніше разом вони прийняли постриг в різних монастирях і померли 8 липня — в один день і час.

Завжди любов і повага до родини були основою народної моралі та її найвищим законом. Усі релігії беруть під захист сім’ю і шлюб, основні події родинного життя. Кожен народ має свої ритуали. У нас шлюб укладається на основі любові та взаємної добровільної згоди.
Тисячолітнім атрибутом шлюбної згоди є весільна каблучка. Найпершими стали надягати весільні обручки на безіменний палець стародавні єгиптяни, які вважали, що саме з цього пальця бере початок вена, яка веде прямо до серця — символу любові.
Традицію обмінюватися обручками продовжили стародавні греки. Жителі Давнього Риму почали першими виготовляти такі вироби з металу. Давні слов'яни продовжили цю традицію, носячи символ любові та вірності на правій руці.
Поцілунок молодят після оголошення укладання шлюбу — традиція, що прийшла зі Стародавнього Риму, є своєрідною «печаткою», яка скріплює шлюбний договір.

За сотні років суспільство зазнало найрізноманітніших змін соціальних ролей та укладів, але родина для українців — майже завжди на першому місці. Саме тому 70% з опитаних українців вважають найбільшою цінністю у житті саме родину. Для щасливого родинного життя передовсім кожен має бути носієм певних морально-етичних якостей — любові, вірності, відповідальності, терпимості, бути завжди готовим допомогти у складній життєвій ситуації. Працьовитість, витривалість, кришталева чесність, щирість, щедрість і привітність — генетичні риси українців, які споконвіків плекали в родинному колі. Щаслива родина — запорука здоров’я нації.
|