Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  8 липня — День родини
  Центральна публічна бібліотека
  7 Липня 2023 р.

  Без сім’ї і свого роду  немає нації, народу.

  Народна мудрість

  8 липня  День родини. 30 грудня 2011 року Президент України підписав Указ №1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят», у якому зазначено, що 8 липня в нашій країні буде вшановуватися День родини. Уперше його відзначали у 2012 році. Мета свята  популяризація сімейних цінностей, укріплення родинних стосунків, розвитку сімейних традицій та забезпечення виховання дітей у родинному колі, адже родина   це своєрідне середовище, в якому формуються умови для цілісного розвитку, становлення особистості, входження її в соціум, адаптації у ньому. Родинне вогнище  це маленька батьківщина кожної людини, з якої починається пізнання світу, де духовне та фізичне здоров’я дитини залежить від материнської любові, батьківської турботи та захисту, мудрих порад дідусів та бабусь, теплих стосунків між близькими людьми. У родині людина навчається добра і любові, поваги до свого роду, до рідної мови, до Батьківщини.

  Дата 8 липня вибрана не випадково, адже саме цього дня православні відзначають день Святих Петра та Февронії, які є покровителями шлюбу, зразком подружньої любові та вірності. За своє життя Петро і Февронія пережили багато негараздів, та ніколи не дозволяли собі образ, підтримуючи одне одного у вигнанні, коли їм довелося відмовитися від влади й багатства. Пізніше разом вони прийняли постриг в різних монастирях і померли 8 липня — в один день і час.

  Завжди любов і повага до родини були основою народної моралі та її найвищим законом. Усі релігії беруть під захист сім’ю і шлюб, основні події родинного життя. Кожен народ має свої ритуали. У нас шлюб укладається на основі любові та взаємної добровільної згоди.  

  Тисячолітнім атрибутом шлюбної згоди є весільна каблучка. Найпершими стали надягати весільні обручки на безіменний палець стародавні єгиптяни, які вважали, що саме з цього пальця бере початок вена, яка веде прямо до серця  символу любові.

  Традицію обмінюватися обручками продовжили стародавні греки. Жителі Давнього Риму почали першими виготовляти такі вироби з металу. Давні слов'яни продовжили цю традицію, носячи символ любові та вірності на правій руці.

  Поцілунок молодят після оголошення укладання шлюбу  традиція, що прийшла зі Стародавнього Риму, є своєрідною «печаткою», яка скріплює шлюбний договір.

  За сотні років суспільство зазнало найрізноманітніших змін соціальних ролей та укладів, але родина для українців  майже завжди на першому місці. Саме тому 70% з опитаних українців вважають найбільшою цінністю у житті саме родину. Для щасливого родинного життя передовсім кожен має бути носієм певних морально-етичних якостей  любові, вірності, відповідальності, терпимості, бути завжди готовим допомогти у складній життєвій ситуації. Працьовитість, витривалість, кришталева чесність, щирість, щедрість і привітність  генетичні риси українців, які споконвіків плекали в родинному колі.  Щаслива родина  запорука здоров’я нації.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо

  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо.

  Багато нових, цікавих, пізнавальних книг та літератури для дозвілля надійшло до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр