Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Книгу розповідей і роздумів про війну в книгозбірні представив літератор-військовий Михайло Цимбалюк
  Центральна публічна бібліотека
  6 Вересня 2023 р.

  До Центральної публічної бібліотеки презентувати свою нову книгу 6 вересня завітав хмельницький письменник та журналіст, член НСПУ, а зараз ще й бойовий медик ЗСУ Михайло Цимбалюк. Видання має назву «Синдром відкладеного життя. Нариси і замальовки» та побачило світ цьогоріч.

  Саме таким заходом Централізована бібліотечна система Хмельницької громади розпочала традиційний осінній літературний марафон, який проводить напередодні Дня міста Хмельницького.

   

  Книга є десятою у творчому доробку автора. У ній він вмістив свої розповіді про воєнні будні, а ще роздуми про них. І перше, й друге супроводив власними віршами. Михайло Цимбалюк до лав захисників доєднався з перших днів широкомасштабної війни. Нагороджений орденом «За мужність і професіоналізм».

  Про обрану книзі назву розповів: «Всі ми суттєво скорегували свої плани з початком широкомасштабного вторгнення, яке торкнулося кожну українську сім’ю. Йому передувала ще й інформаційна війна, яка тривала десятиліттями... Все це позначилося на психіці, на поведінці людей, що в медицині означається як “синдром”. А мій журналістський діагноз суспільству — “синдром відкладеного життя”. Хтось мав намір дописати книгу, хтось — вийти заміж чи одружитися, хтось — кудись поїхати, хтось — щось збудувати. Все це у більшості людей відкладено на “після перемоги”».

  Технічний редактор книги — подільський поет Віталій Міхалевський: «У психології про такий синдром відкладених справ, що властивий окремим людям, є своє визначення. Але зараз вся наша країна мусить перебувати у такому синдромі, тому що ми не можемо дозволити собі якоїсь розкоші, якось іншого життя, бо все оглядаємося — як же там (ред. — на передовій, війні) справи? Люди затиснуті в певні рамки, відкладають. А якраз речі, описані в книзі, потрібні дуже нам, аби все не забулося. Вони тут записані наживо, пережиті, зафіксовані».

  Нариси й замальовки, що увійшли до презентованого видання автор називає провісниками майбутніх книжок. Говорить, що матеріалів та пережитого вже достатньо для того, аби написати цілий роман. Одначе поки, в умовах фронтового життя, твориться йому краще саме у таких жанрах.

  Тож у книзі зібрано короткі літературні форми. «Вона б могла бути втричі об’ємнішою», — каже пан Михайло. Але вирішив піти назустріч читачу, аби не викликати труднощі в її прочитанні. Тому «Синдром відкладеного життя» читається на одному диханні. Примірники нової книги автор люб'язно передав для читачів бібліотек Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки сучасної художньої літератури

  Знайомимо вас із підбіркою нових та цікавих книг, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр