Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Книгу «Вони перемогли» про справжніх сміливців та переможців у час війни презентували у бібліотеці
  Центральна публічна бібліотека
  11 Вересня 2023 р.

  У Центральній публічній бібліотеці 8 вересня представили важливу і потрібну для кожного з нас книгу — «Вони перемогли. 11 історій про людей з ранами — видимими і невидимими». Авторкою є Анастасія Федченко  журналістка, яка понад п’ять років працює з воєнною тематикою, створюючи різноманітні матеріали для ЗМІ.

  У книзі — 11 історій непересічних українців — 8 хлопців та 3 дівчат. Їх ми називаємо героями російсько-української війни. Ці люди — ветерани АТО, пішли на фронт ще у 2014 році. Попре те, що мають понівечені тіла або душі, зранені пережитим, вони живуть і щодня перемагають. На жаль, одного з героїв цих історій зараз уже немає серед живих.

  Найточніше про видання каже генерал Залужний у передмові: «Насправді ця книга не про війну — вона про перемогу. Кожна історія, описана в ній, варта того, щоб стати символом нашої спільної перемоги. І ми її неодмінно здобудемо!».

  Книга побачила світ у 2022 у видавництві Yakaboo Publishing. Своїм виходом твердо заявляє про українську стійкість і незламність, бо була надрукована в типографії в Харкові, який на той момент активно обстрілювався. Написана була ще до повномасштабної війни. Та події, що відбувалися після 24 лютого, показали, що саме ці теми є зараз для суспільства важливішими й дуже необхідними.

  Модераторкою зустрічі у бібліотеці стала місцева літераторка Тетяна Граб-Безушко. Говорить: «Мені історії читалися важко, тому що це все пропускається через себе. Емоції дуже глибокі. Не могла читати більше однієї історії в день. Кожна особлива, кожна вражає. Спільним мають те, що герої виживають завдяки власній силі волі та почуттю гумору. Загалом книга варта для читання кожному, бо зараз ми живемо в час війни. Для того, щоб нам змотивуватися, переходити певні власні болі, варто з таких історії набиратися жаги до життя».

  Анастасія Федченко розповідає, що загалом на роботу пішов рік. Ідея з’явилася саме від зустрічей та спілкування з людьми, котрі втратили кінцівки у боях. Авторка зрозуміла, що ці люди не потребують співчуття, вони потребують поваги та підтримки. І про це варто розповісти.

  А ще герої книги надихають, власним прикладом допомагають тим, хто в тилу докладає зусиль до перемоги, а ще більше тим, хто зараз на лінії фронту міцно тримає зброю в руках і виборює долю вільної країни для нашої держави. Адже ті 8 хлопців і 3 дівчат не здалися, а натомість «на протезах підкорювали Говерлу й бігли марафони, стрибали з парашутом та здобували медалі на спортивних змаганнях, працювали, подорожували і народжували дітей». Їхні історії вчать водночас «плакати й сміятися, холонути від жаху та дивуватися світлу, якому є місце навіть на війні»…


  Філія №2
  Філія №2
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Краєзнавчі посиденьки з книгою

  В перші місяці 2022 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської громади надійшли нові твори подільських письменників. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр