Для багатьох дітей і дорослих вересень — це початок нового навчального року. Емоції в цей період можуть бути будь-якими: від захоплення й радості — до страху й тривоги. Важливо давати дітям підтримку та сприяти їхній адаптації до нового середовища.
9 вересня відбулася чергова зустріч з волонтерами Хмельницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України в бібліотеці-філії №10. На початку зустрічі діти розповіли, що за перший тиждень у школі їм сподобалось, а що не припало до душі. Разом з тим обговорили, як вони відсвяткували День здоров’я. Щоб пропрацювати власні емоції, спробували створити оптичні ілюзії.
Волонтерка Анастасія: «Оптичні ілюзії завжди заворожували нас. Однією з найвідоміших є “Дракон Гарднера”. Ця ілюзія виглядає надзвичайно круто, особливо тоді, коли створена власноруч». Перший крок — вирізати всі необхідні деталі. Далі діти олівцями надали кольору, аби дракон виглядав реалістично. Коли всі частини були розмальованими та вирізаними, склеювали їх разом.
![Заняття з волонтерами у філії №10.](/uploads/images/news/news 2023/fil_10_volontery_09_09.jpg)
Настав найцікавіший момент. Кожен взяв свій смартфон та відкрив камеру. Анастасія продовжувала: «Покажіть камері вашого смартфона дракона Гарднера — ви побачите щось дивовижне: оптична ілюзія створює враження, ніби дракон дійсно стоїть перед вами».
Емоції у дітей були найрізноманітнішими: здивування, захоплення, нерозуміння, як таке може бути, а разом з тим і радість від побаченого.
Ганна Слободян,
завідуюча бібліотеки-філії №10
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
Цього ж дня у бібліотеці-філії №11 на черговій зустрічі з волонтерами Хмельницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України діти робили з кольорового паперу органайзер для канцелярії.
Такий виріб для школярів є досить актуальним. Тож його виготовляли з цікавістю: знали наперед, що поробка обов'язково стане в пригоді. Та ще й процес створення виявився досить захопливим. Спілкування з волонтерами відволікало від щоденних турбот дітвору, дозволяло їм щиро й відкрито говорити про все, що у той момент їх так чи інакше хвилювало.
![Заняття з волонтерами у філії №11.](/uploads/images/news/news 2023/fil_11_volontery_09_09.jpg)
Учасниця заходу Уляна: «Мені дуже сподобалося робити виріб. Це потрібна річ. Я вирішила ще виготовити такий для своєї молодшої сестрички. Вона захоплюється малюванням, тому зможе поскладати в нього всі свої олівці».
Алла Глива,
завідуюча бібліотеки-філії №11
|